Provident Polska rozpoczął rekrutację studentów do programu praktyk „One Level Up”. Na uczestników czekają dwumiesięczne płatne praktyki. Studenci zdobędą doświadczenie, realizując projekty i konkretne zadania pod opieką ekspertów. Beneficjentami tegorocznej edycji programu będą studentki i studenci ukraińscy.

Rozpoczął się nabór do programu wakacyjnych płatnych praktyk Provident Polska – „One Level Up”. W ciągu dwóch letnich miesięcy – lipca i sierpnia – studenci i studentki będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania dużej firmy z branży finansowej, skorzystać z oferty szkoleń i warsztatów, oraz zdobyć cenne doświadczenie, które wzbogaci ich CV. W tym roku oferta praktyk została skierowana do studentów i studentek z Ukrainy, posługujących się językiem polskim w mowie i w piśmie w stopniu komunikatywnym.

Jako Provident Polska już od kilku lat wspieramy młodych ludzi w ich pierwszych krokach na rynku pracy, oferując możliwość letnich praktyk w Programie „One Level UP”. W obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej, postanowiliśmy zaoferować wsparcie dla młodzieży z kraju objętego wojną. Chcemy, żeby to trudne doświadczenie nie przekreśliło szansy na rozwój zawodowy młodych ludzi, dlatego postanowiliśmy, że tegorocznymi beneficjentami programu będą studentki i studenci ukraińscy. – mówi Małgorzata Skibińska, Dyrektor Departamentu Personalnego w Provident Polska.

Uczestnicy programu „One Level Up” będą mogli zdobyć doświadczenie w wybranych biurach i departamentach firmy, z takich obszarów jak m.in.: prawo, rozwój biznesu, zapobieganie stratom, zarządzanie informacją, rozwój produktów, IT security, rozwój sprzedaży czy zarządzanie wynikiem. W poszczególnych departamentach zaplanowane jest wdrożenie, praktykanci dostaną rzetelny feedback w trakcie i na zakończenie praktyk. Każdy z uczestników zostanie otoczony opieką mentora, który wprowadzi go w szczegóły pracy oraz czekających na praktykantów ambitnych i interesujących zadań. Studenci będą mieli także szansę na udział w szkoleniach i warsztatach, a wśród aktywności przewidziane są m.in. konsultacje CV dla każdego i przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych w przyszłości.

Letnie praktyki to także okazja do poznania rówieśników, którzy zamierzają rozwijać się w tej samej branży i mają podobne ambicje. W Providencie zawsze stawiamy na relacje, dlatego chcemy zadbać również o dobrą integrację wszystkich praktykantów. Jesteśmy pewni, że wspólne projekty, w tym o charakterze społecznym, pozwolą młodym ludziom spędzić nie tylko pracowite, ale także inspirujące i pełne pozytywnych doświadczeń wakacje – podkreśla Małgorzata Skibińska.

Praktyki będą odbywały się w trybie hybrydowym, a studenci otrzymają służbowy laptop, telefon komórkowy i Welcome Box – zestaw zawierający informacje, narzędzia i gadżety, które znacząco ułatwią i umilą im pracę w Providencie. Będą także objęci opieką medyczną.

Rekrutacja

Do programu „One Level Up” mogą się zgłaszać ukraińscy studenci, którzy znają język polski w stopniu komunikatywnym. W trakcie procesu rekrutacyjnego będą także brane pod uwagę kompetencje miękkie, między innymi: umiejętność pracy w zespole, kreatywność, myślenie analityczne i zaangażowanie. Mile widziane będzie też doświadczenie w pracy na rzecz społeczności lokalnych i wolontariat.

Rekrutacja prowadzona jest na stanowisko praktykanta (przewidziano 20 miejsc)  w 14 obszarach działania firmy:

 • Biuro Rozwoju Biznesu
 • Departament Zapobiegania Stratom
 • Biuro Rozwoju Produktów
 • Departament Prawny / BBI
 • Biuro Zarządzania Informacją, MI / DWH
 • Departament Personalny
 • Global IT Security
 • Departament Finansowy
 • Departament Finansów Komercyjnych (Zarządzania Informacją)
 • Global IT (Zespół Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji)
 • Departament Wynagrodzeń i Świadczeń Dodatkowych / C&B
 • IT Service Delivery
 • Departament Rozwoju Sprzedaży i Zarządzania Wynikiem (SSP)
 • Administracja

Ogłoszenia o rekrutacji ukazały się na największych portalach z ogłoszeniami o pracę, między innymi na pracuj.pl.

Szczegółowe informacje o programie „One Level Up” można znaleźć na stronie //providentpolska.pl/kariera/dla-studentow/, a aplikacje na Pracuj.pl.