Film Dom Matki otrzymał Nagrodę Publiczności podczas VII edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Obraz przestawia kulisy przygotowywania warszawskiego „Domu Matki” przez wolontariuszy Providenta, którzy wspólnie wykonują niezbędne prace wykończeniowe, aby uczynić miejsce schronieniem dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. W dniu rozdania nagród w „Domu Matki” bezpiecznie mieszkało już 40 ukraińskich matek z dziećmi.

Tegoroczna edycja Festiwalu Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” trwała 6 dni, w trakcie których widzowie obejrzeli ponad 50 krótkich filmików przygotowanych przez przedsiębiorstwa, organizacje non profit, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością. Laureatów konkursu wyłoniło niezależne Jury, złożone z ekspertów w dziedzinach kina, ekologii, biznesu, NGO i CSR. Organizator Festiwalu wręczył także nagrody specjalne, widzowie zaś wybrali własnych faworytów. Film Dom Matki (do obejrzenia tutaj) produkcji Providenta otrzymał Nagrodę Publiczności w kategorii Przedsiębiorstwa.

Dom Matki

Inspiracją do stworzenia filmu był nowy projekt Providenta, realizowany przez firmę z okazji tegorocznych, 25. urodzin. „Dom Matki” to inicjatywa, która wspiera kobiety w trudnej sytuacji życiowej. Ośrodek na warszawskiej Białołęce, oprócz schronienia, oferuje kobietom pomoc psychologiczną oraz zawodową. Prace remontowe przy „Domu Matki” zajęły 3 tygodnie. W remont placówki włączyło się aż 70 wolontariuszy Providenta, którzy łącznie poświęcili ponad 400 godzin na ten cel. Ośrodek może gościć 40 matek z dziećmi i jest niemal w całości wypełniony. Od początku maja w „Domu Matki” pomoc znalazły obywatelki Ukrainy z dziećmi, docelowo dom będzie dostępny dla wszystkich potrzebujących kobiet.

– Jestem dumna, że pracuję w Providencie, który zmienia świat na lepsze. Cieszę się, że w tak trudnych czasach jesteśmy w stanie zmobilizować się jako wolontariusze i wspólnie przygotować ważne społecznie projekty, takie jak „Dom Matki” – mówi Agnieszka Krajnik, Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).