Pomoc dla Ukrainy

Rosyjska inwazja na Ukrainę i jej humanitarne konsekwencje poruszyły serca Polaków – kraju, któremu historycznie cierpienie nie jest obce. Niezliczone osoby prywatne i firmy zgłaszają się, by w miarę swoich możliwości zaoferować pomoc – schronienie, żywność, odzież, pomoc w transporcie czy pomoc medyczną.

Członkowie BPCC nie są wyjątkiem i od razu zadeklarowali chęć pomocy tym, którzy zostali dotknięci tym dramatem. Oto, jak pomagają:

 

BPCC popiera Ukrainę, wspiera pomoc dla uchodźców, jest zdegustowana i zbulwersowana rosyjską agresją i ma nadzieję na szybkie i pokojowe zakończenie tej wojny.

Fundacja Sue Ryder, Członek BPCC, zbiera pomoc dla uciekających przed inwazją a w szczególności dla tych, którzy przyjęli Ukraińców pod swój dach. Fundacja zbiera środki na odzież, obuwie, zabawki, naczynia kuchenne i inne artykuły, które są pilnie potrzebne osobom zmuszonym do opuszczenia w pośpiechu swoich domów. Z góry dziękujemy za wsparcie.

Prosimy o informowanie nas o działaniach Waszych firm, abyśmy mogli  promować je za pośrednictwem tej strony oraz kontaktować Was z innymi organizacjami, które pomagają.

Członkowie mogą podzielić się z nami szczegółowymi informacjami o tym, jak są gotowi pomóc, które przekażemy dalej za pośrednictwem naszej strony internetowej i naszych kanałów społecznościowych.

 

 

DLA TYCH, KTÓRZY CHCĄ POMÓC, PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ LISTA ORGANIZACJI CHARYTATYWNYCH NIOSĄCYCH POMOC UCHODŹCOM W POLSCE I NA UKRAINIE: