Od stycznia br. Maja Mandela kieruje Europejskim Centrum Rozwoju TMF w Katowicach. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie i zapewnienie jakości obsługi klientów. To kolejny awans Polski w strukturach TMF Group. W ostatnim kwartale ubiegłego roku została też szefową ds. jakości usług w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Na obu stanowiskach łącznie zarządza zespołem ponad 1200 osób.

W odniesieniu do regionu Europy Środkowo-Wschodniej obejmującego 6 krajów (Polska, Ukraina, Czechy, Słowacja, Kazachstan i Rosja) Maja Mandela odpowiada za dostarczanie usług klientom i ciągłe doskonalenie jakości, a także optymalizację procesów obsługi klientów i związanych z nimi kosztów w całym regionie.
TMF Group jest czołową firmą świadczącą usługi biznesowe w zakresie administracji i zgodności dla firm w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych. Z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Nad Wisłą działa zarówno TMF Poland, polski oddział firmy z biurami w Katowicach i w Warszawie, jak również utworzone ponad 2 lata temu Europejskie Centrum Rozwoju TMF.

TMF Poland jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Zatrudnia ponad 700 ekspertów. W Europejskim Centrum Rozwoju TMF w Katowicach pracuje prawie 500 osób.

Maja Mandela z TMF Group związana jest od sierpnia 2021 roku.

Wcześniej głównym zadaniem polskiej menedżerki było zarządzanie jakością usług księgowych i podatkowych dostarczanych klientom, a także rozwój biznesu TMF i optymalizacja procesów obsługi klientów w tym obszarze. Była także odpowiedzialna za kierowanie zespołem ok. 300 osób w sześciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W latach 2003 – 2020, Maja Mandela była związana z firmą doradczą EY, gdzie jako partner w zespole Audytu i Doradztwa dla Instytucji Finansowych była odpowiedzialna za współpracę głównie z ubezpieczycielami, zarządzającymi aktywami i bankami w obszarze audytu oraz doradztwa w zakresie procesów finansowo-księgowych, wdrożeń nowych regulacji, a także doradztwa transakcyjnego.

Jest absolwentką studiów ekonomicznych na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informatyczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta Polskiej Izby Biegłych Rewidentów (CPA).

Author

  • TMF Group

    TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych. Z ponad 9,000 ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących i działających w wielu jurysdykcjach. Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie. To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.