Krakowski budynek biurowy V.Offices został doceniony przez kolejnego najemcę. Firma Orange wynajęła ponad 2000 m kw. i w październiku ubiegłego roku wprowadziła się do nowego biura. Knight Frank, który jest agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca, w procesie negocjacji doradzał właścicielowi – firmie AFI Europe. Najemcę reprezentowała firma doradcza CBRE.

„Rozpoczynając rozmowy z Orange wiedzieliśmy, że poszukując nowego biura, firma kładzie bardzo duży nacisk na ekologiczne rozwiązania. V.Offices uznawany jest za najbardziej zielony biurowiec w Polsce. Nasz obiekt oferuje szereg udogodnień oszczędzających energię i wodę, stawiając na odnawialne źródła energii i systemy odzysku ciepła, mocy oraz wilgoci z wentylacji i klimatyzacji. Jestem pewny, że nowi użytkownicy docenią również udogodnienia budynkowe dla rowerzystów, jak również chętnie korzystać będą z zielonego patio,” – komentuje Sebastian Kieć, CEO w AFI Europe Poland.

 V.Offices jest atrakcyjnym miejscem pracy, oferującym ponad 21 400 m kw. powierzchni biurowej. To świetnie zlokalizowany punkt na mapie Krakowa pod względem dostępu do komunikacji miejskiej. W jego bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, a dojazd do głównego dworca kolejowego zajmuje niespełna 3 minuty. Ponadto biurowiec zorientowany jest na ekologię, oferując możliwość ładowania samochodów elektrycznych oraz stacje rowerowe i prysznice dla rowerzystów, będące odpowiedzią na potrzeby pracowników wybierających transport nieszkodliwy dla środowiska. V.Offices na etapie projektowania został wyróżniony certyfikatem BREEAM „International New Construction” na poziomie Outstanding, uzyskując wynik 98,87%.

„Po licznych spotkaniach na przestrzeni ostatnich miesięcy i wielu podpisanych umowach najmu, wiemy, że V.Offices wybierają firmy świadome wyjątkowości tego budynku. Cieszymy się, że tak rozpoznawalna i silna marka dołączyła do grona najemców. Liczę na to, że nowe biuro będzie miejscem, które wpłynie na zadowolenie pracowników i ich efektywność.” – dodaje Monika Sułdecka-Karaś, Partner i Dyrektor Regionalna w Knight Frank.

„Wybierając nowe biuro kierujemy się wieloma elementami, które powinny ułatwiać życie naszym pracownikom. Przede wszystkim doskonała lokalizacja V.Offices – usytuowanie biurowca sprawia, że każdy w dogodny sposób dostanie się do pracy. Nie mniej ważny jest fakt posiadania przez V.Offices certyfikatu BREEAM na poziomie Outstanding – daje nam to pewność, że wdrożone praktyki i działania wpisują się w naszą strategię OrangeGoesGreen. Dzięki elastycznej, odpowiadającej na potrzeby pracy hybrydowej powierzchni jesteśmy w stanie zapewnić naszym pracownikom jeszcze lepsze środowisko pracy, uszyte specjalnie pod nich. Wiemy, że w takim biurze jak V.Offices każdy z nich znajdzie dla siebie idealne miejsce,” mówi Adam Wrzosek, Dyrektor Środowiska Pracy w Orange Polska.

Orange Polska jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. W ramach swojej działalności dostarcza usługi telekomunikacyjne, multimedialne i rozrywkowe, korzystając z nowoczesnych technologii.

„Współpracujemy z firmą Orange od wielu lat, dlatego doskonale znamy potrzeby naszego klienta w kwestii przestrzeni biurowej. Dla naszego klienta biuro i jego jakość odgrywają bardzo ważną rolę, szczególnie w kontekście dbania o pracowników. Przestrzeń w biurowcu V.Offices z jednej strony daje duże możliwości dopasowania do potrzeb najemcy, z drugiej zaś, samo otoczenie jest bardzo atrakcyjne dla pracowników. To idealne połączenie,” – mówi Maciej Dubiel, zastępca dyrektora w krakowskim biurze CBRE.

Author

  • Knight Frank

    Knight Frank LLP z siedzibą w Londynie jest wiodącym i niezależnym globalnym doradcą w zakresie nieruchomości. Zatrudnia powyżej 19 000 pracowników w ponad 500 biurach w 60 krajach. Knight Frank doradza klientom, od indywidualnych właścicieli i nabywców, po największych deweloperów, inwestorów i najemców korporacyjnych.