Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w okresie czerwiec – wrzesień b.r. planuje ogłosić nabór skierowany do średnich i dużych przedsiębiorstw z całej Polski, które chcą otrzymać wsparcie na inwestycje dotyczące poprawy efektywności energetycznej (wraz z instalacją OZE).

Wsparcie w konkursie skierowane będzie m.in. na:

  • modernizację energetyczną budynków zakładowych;
  • podniesienie efektywności energetycznej procesów wytwórczych;
  • zwiększenie efektywności energetycznej systemów obiegu mediów w zakładzie (np. systemu zimnej lub gorącej wody, systemu sprężonego powietrza lub systemu wentylacji);
  • zwiększenie efektywności energetycznej ciągów transportowych;
  • zwiększanie efektywności energetycznej systemów pomocniczych, w tym np. kotłowni, układów odzysku ciepła z procesów przemysłowych;
  • zwiększenie efektywności energetycznej oświetlenia;
  • instalację urządzeń OZE.

W zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków minimalny próg wymaganych oszczędności energii pierwotnej uwzględniający zakres projektu wynosi 30% (z wyjątkiem zabytków) natomiast w zakresie efektywności procesów produkcyjnych ten próg wynosi 10 %. Zakres działań w odniesieniu do budynków, urządzeń technicznych lub instalacji i procesów technologicznych musi wynikać z audytów energetycznych.

Dowiedz się, dlaczego transformacja energetyczna przedsiębiorstw jest szansą na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju:

Dowiedz się więcej

Author

  • PwC

    W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 1500 w zespołach technologicznych.