Warszawa/Katowice, 8 grudnia 2022 r. – Kompleks biurowy .KTW, którego inwestorem jest TDJ Estate, zaprojektowany we współpracy z pracownią Medusa Group, tworzą dwa budynki zlokalizowane przy ul. Roździeńskiego 1 w Katowicach, w sąsiedztwie Spodka. Najwyższej klasy biurowce .KTW I i .KTW II to jedne z najciekawszych obiektów komercyjnych w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. W trzypoziomowym garażu podziemnym, który łączy obie wieże, na powierzchni ponad 9 000 m2 wykonano żywiczne posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej dziedzinie.

Biurowce kompleksu .KTW wyróżnia nowoczesna, prosta forma, wysoka jakość oraz funkcjonalność. Pierwszy obiekt, którego budowa zakończyła się w 2018 roku, ma 66 metrów wysokości i 14 kondygnacji nadziemnych. Drugi, który niedawno uzyskał pozwolenie na użytkowanie, ma 133 metry wysokości oraz 31 kondygnacji nadziemnych i jest najwyższym biurowcem w Katowicach i w całej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Parter i kondygnacja „+1” w obu budynkach mieszczą funkcje handlowo-usługowe. Łącznie kompleks oferuje 58 000 m2 powierzchni biurowej i 400 m2 przestrzeni handlowej.

Jedną z podstawowych zasad na wszystkich etapach projektowania i budowy kompleksu biurowego .KTW było poszukiwanie jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań z myślą o przyszłych użytkownikach. Przykładem takiej specjalistycznej technologii są posadzki żywiczne Deckshield na bazie żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, które wykonano na łącznej powierzchni 12 000 m2 w trzypoziomowym parkingu podziemnym łączącym oba budynki oraz w pomieszczeniach technicznych, jak również w przedsionkach przeciwpożarowych i na korytarzach ewakuacyjnych na każdym piętrze.

Kolorystyka powłok żywicznych zastosowanych w garażu podziemnym .KTW jest utrzymana w odcieniach szarości. Posadzki Deckshield na rampach i na poszczególnych kondygnacjach są szare (w kolorze Mid Grey), a oznakowania poziome zostały namalowane kontrastową, ciemnoszarą żywicą. Takie zestawienie barw gwarantuje dobrą widoczność z punktu widzenia osób kierujących pojazdami i zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete stanowią elastyczne i wodoszczelne powłoki, które chronią betonowe płyty stropowe kondygnacji pośrednich i płytę denną przed działaniem czynników zewnętrznych. Zastosowanie tych systemów posadzkowych korzystnie wpływa na funkcjonalność i estetykę parkingu. Posadzki Deckshield zachowują trwałość przez lata dzięki wysokiej odporności na ścieranie i działanie substancji chemicznych, w tym paliw, płynów samochodowych oraz pozostałości soli odladzających znajdujących się na oponach pojazdów. Z kolei dodatek różnych frakcji piasku kwarcowego nadaje ich powierzchni, odpowiednie do miejsca zastosowania, właściwości przeciwpoślizgowe.

Posadzki żywiczne w garażu podziemnym to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Powłoki Deckshield mają błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię, która optycznie rozświetla i powiększa przestrzeń garażu. Do tego są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu nawet w dłuższej perspektywie czasowej korzystnie wpływają na odbiór tej przestrzeni przez użytkowników kompleksu .KTW. Jest to o tyle ważne, że w przypadku osób zmotoryzowanych parking podziemny często decyduje o pierwszym wrażeniu w kontakcie z budynkiem,” – powiedział Piotr Sołtysik, Senior Project Manager w TDJ Estate, odpowiedzialny za budowę kompleksu biurowego .KTW.

Biurowce tworzące kompleks .KTW zostały zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Oba obiekty uzyskały certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowane na parkingu posadzki żywiczne Deckshield to materiał o niskiej emisji lotnych związków organicznych, produkowany w zrównoważony sposób, co potwierdza certyfikat Certyfikat Indoor Air Comfort® Gold oraz Deklaracja Środowiskowa Produktu, opisująca jego oddziaływanie na otoczenie w całym cyklu życia.

Posadzki żywiczne Deckshield w kompleksie biurowym .KTW w Katowicach wykonały firmy Euromat Polska Sp. z o.o. Sp. K. oraz Posadzki Betonowe i Żywiczne Zenon Wójcik, Autoryzowani Wykonawcy Flowcrete.

Author

  • CPG Europe

    Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. W ofercie Tremco CPG znajdują się m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne Flowcrete, w tym systemy posadzkowe na parkingi i do garaży oraz dekoracyjne terazzo żywiczne, innowacyjne rozwiązania illbruck w zakresie uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne Dryvit, hydroizolacje dla podziemi i fundamentów marki Vandex, przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące do ochrony stali konstrukcyjnej marki Nullifire oraz termoizolacyjne bloczki szalunkowe Nudura. Rozwiązania Tremco CPG odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi współczesne budownictwo, takie jak energooszczędność, trwałość i zrównoważony rozwój. Tremco CPG to regionalny oddział RPM International Inc., jednej z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.