Warszawa/Katowice, 8 grudnia 2022 r. – Kompleks biurowy .KTW, którego inwestorem jest TDJ Estate, zaprojektowany we współpracy z pracownią Medusa Group, tworzą dwa budynki zlokalizowane przy ul. Roździeńskiego 1 w Katowicach, w sąsiedztwie Spodka. Najwyższej klasy biurowce .KTW I i .KTW II to jedne z najciekawszych obiektów komercyjnych w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. W trzypoziomowym garażu podziemnym, który łączy obie wieże, na powierzchni ponad 9 000 m2 wykonano żywiczne posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej dziedzinie.

Biurowce kompleksu .KTW wyróżnia nowoczesna, prosta forma, wysoka jakość oraz funkcjonalność. Pierwszy obiekt, którego budowa zakończyła się w 2018 roku, ma 66 metrów wysokości i 14 kondygnacji nadziemnych. Drugi, który niedawno uzyskał pozwolenie na użytkowanie, ma 133 metry wysokości oraz 31 kondygnacji nadziemnych i jest najwyższym biurowcem w Katowicach i w całej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Parter i kondygnacja „+1” w obu budynkach mieszczą funkcje handlowo-usługowe. Łącznie kompleks oferuje 58 000 m2 powierzchni biurowej i 400 m2 przestrzeni handlowej.

Jedną z podstawowych zasad na wszystkich etapach projektowania i budowy kompleksu biurowego .KTW było poszukiwanie jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań z myślą o przyszłych użytkownikach. Przykładem takiej specjalistycznej technologii są posadzki żywiczne Deckshield na bazie żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, które wykonano na łącznej powierzchni 12 000 m2 w trzypoziomowym parkingu podziemnym łączącym oba budynki oraz w pomieszczeniach technicznych, jak również w przedsionkach przeciwpożarowych i na korytarzach ewakuacyjnych na każdym piętrze.

Kolorystyka powłok żywicznych zastosowanych w garażu podziemnym .KTW jest utrzymana w odcieniach szarości. Posadzki Deckshield na rampach i na poszczególnych kondygnacjach są szare (w kolorze Mid Grey), a oznakowania poziome zostały namalowane kontrastową, ciemnoszarą żywicą. Takie zestawienie barw gwarantuje dobrą widoczność z punktu widzenia osób kierujących pojazdami i zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete stanowią elastyczne i wodoszczelne powłoki, które chronią betonowe płyty stropowe kondygnacji pośrednich i płytę denną przed działaniem czynników zewnętrznych. Zastosowanie tych systemów posadzkowych korzystnie wpływa na funkcjonalność i estetykę parkingu. Posadzki Deckshield zachowują trwałość przez lata dzięki wysokiej odporności na ścieranie i działanie substancji chemicznych, w tym paliw, płynów samochodowych oraz pozostałości soli odladzających znajdujących się na oponach pojazdów. Z kolei dodatek różnych frakcji piasku kwarcowego nadaje ich powierzchni, odpowiednie do miejsca zastosowania, właściwości przeciwpoślizgowe.

Posadzki żywiczne w garażu podziemnym to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Powłoki Deckshield mają błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię, która optycznie rozświetla i powiększa przestrzeń garażu. Do tego są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu nawet w dłuższej perspektywie czasowej korzystnie wpływają na odbiór tej przestrzeni przez użytkowników kompleksu .KTW. Jest to o tyle ważne, że w przypadku osób zmotoryzowanych parking podziemny często decyduje o pierwszym wrażeniu w kontakcie z budynkiem,” – powiedział Piotr Sołtysik, Senior Project Manager w TDJ Estate, odpowiedzialny za budowę kompleksu biurowego .KTW.

Biurowce tworzące kompleks .KTW zostały zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Oba obiekty uzyskały certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowane na parkingu posadzki żywiczne Deckshield to materiał o niskiej emisji lotnych związków organicznych, produkowany w zrównoważony sposób, co potwierdza certyfikat Certyfikat Indoor Air Comfort® Gold oraz Deklaracja Środowiskowa Produktu, opisująca jego oddziaływanie na otoczenie w całym cyklu życia.

Posadzki żywiczne Deckshield w kompleksie biurowym .KTW w Katowicach wykonały firmy Euromat Polska Sp. z o.o. Sp. K. oraz Posadzki Betonowe i Żywiczne Zenon Wójcik, Autoryzowani Wykonawcy Flowcrete.

Author

  • CPG Europe

    Flowcrete to wiodąca marka specjalistycznych, bezspoinowych posadzek żywicznych do zastosowań przemysłowych i dekoracyjnych, która oferuje światowej klasy rozwiązania posadzkowe na bazie żywic syntetycznych: epoksydowych, poliuretanowych, metakrylowych i winyloestrowych. Posadzki żywiczne Flowcrete przeznaczone są dla wszystkich branż i sektorów gospodarki. Są to m.in. wytrzymałe posadzki przemysłowe, higieniczne posadzki antybakteryjne, wodoszczelne i elastyczne posadzki parkingowe, efektowne kolorystycznie posadzki dekoracyjne, w tym m.in. szlifowane terazzo żywiczne i „kamienne dywany” oraz specjalistyczne powłoki chemoodporne. Producentem i dostawcą posadzek żywicznych marki Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland Sp. z o.o., należąca do CPG Europe. CPG Europe, regionalny oddział RPM International Inc., łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. CPG Europe zatrudnia ponad 1400 osób na całym kontynencie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa. Marki skupione w CPG Europe zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy do budowy ścian oraz systemy dachowe.