Kancelaria Linklaters doradzała Mirova, należącej do Natixis Investment Managers, wiodącej francuskiej spółce zarządzającej aktywami, w związku z inwestycją w Sunly, niezależnego producenta energii odnawialnej, w ramach rundy finansowania w łącznej wysokości blisko 200 mln euro.

Finansowanie zostało zapewnione przez Mirova, która stała się największym inwestorem, oraz dotychczasowych akcjonariuszy Sunly (żaden z inwestorów nie posiada pakietu większościowego). Sunly przeznaczy pozyskane środki na dalszy rozwój portfolio elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych w Polsce i krajach bałtyckich.

Zespołem Linklaters kierował Patryk Figiel (partner). Doradztwo transakcyjne, pod nadzorem Daniela Cousens’a (partner), zapewnili Christopher Quinn (counsel) oraz Michał Szperzyński (senior associate).

Jakub Dąbrowski (managing associate), Michał Maruszak (senior associate) i Dominik Piechowiak (junior associate) doradzali w aspektach projektowych, a Mikołaj Bieniasz (of counsel) oraz Michał Nocoń (senior associate) zapewnili wsparcie w kwestiach podatkowych. Kancelaria Ellex doradzała w zakresie prawa estońskiego i łotewskiego.

Author