Firma LCP Properties sfinalizowała zakup dwóch projektów handlowych, które powstaną w Łochowie i Iławie oraz istniejącego już Retail Parku w Ząbkowicach Śląskich.

Rozpoczynamy 2023 rok mocnym akcentem, który jest potwierdzeniem naszego apetytu inwestycyjnego. Nadal jesteśmy zainteresowani zakupami projektów o charakterze parków handlowych. Wciąż szukamy możliwości inwestycji w nieruchomości typu. Nasze siły skupiają się m.in. na powiększeniu portfela powierzchni dla małego biznesu (SBU), które realizujemy w Gdańsku, Bydgoszczy i Zabrzu. W 2022 roku wartość naszych aktywów przekroczyła 460 mln euro i zakładamy sobie za cel, aby w najbliższych latach kwota ta osiągnęła 1 mld euro – komentuje Krystian Modrzejewski, Group Operations Director, LCP Properties.

Park handlowy w Łochowie jest w trakcie budowy, której zakończenie przewidziano na czwarty kwartał tego roku. Projekt powstanie u zbiegu ulic Wolności i Alei Pokoju w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej i usługowej. Na powierzchni ponad 2,6 tys. mkw. będą funkcjonować sklepy 10 najemców. – Wśród nich znajdą się Dealz, Pepco, Stokrotka, Rossmann. Pozostałe umowy są finalizowane i niedługo będziemy mogli o nich poinformować– mówi Justyna Małysko, Senior Leasing Manager, LCP Properties.

Obiekt będzie dysponował parkingiem z 60 miejscami postojowymi.

Kolejnym zakupionym projektem w budowie jest park handlowy w Iławie. Inwestycja jest realizowana przy ulicy Wojska Polskiego w doskonałej lokalizacji tuż przy stacji PKP Iława Główna i przystankach komunikacji miejskiej. Park handlowy, będzie miał 5,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród najemców znajdą się takie marki jak: Pepco, KiK, Stokrotka, Smyk, Sinsay oraz market budowlany Hipper. Pierwszych klientów, inwestycja przywita już pod koniec tego roku.

Trzeci z obiektów, pozyskanych w ostatnich transakcjach jest istniejący park handlowy w Ząbkowicach Śląskich. Obiekt oferuje blisko 9,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Na tej przestrzeni rozlokowały się sklepy 16 najemców, w tym: Smyk, Deichmann, Action, Tedi, Media Expert, Pepco, Sinsay, Rossmann, KS Sport, Martes Sport, Mrówka oraz Biedronka. Parking mieści 320 samochodów. Grupa LCP Properties kupiła nieruchomość od firmy P.A. Nova po krótkim i efektywnym procesie analizy projektu.

Author

  • LCP Properties

    LCP Properties jest aktywnym graczem w sektorze parków handlowych w Polsce. Firma rozbudowuje portfel, pozyskując nowe obiekty oraz realizując inwestycje w formule deweloperskiej. Na początku 2022 roku całkowita, łączna powierzchnia posiadanych przez LCP w swoim portfelu nieruchomości, przekroczyła 360 tys. mkw. a ich wartość sięgnęła 460 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków.