Grupa LCP kupiła warszawski projekt Plac Vogla. To kolejna i według zapowiedzi, nie ostatnia nieruchomość o charakterze handlowym w portfelu tej grupy inwestycyjnej. Plany rozwoju firmy zakładają dalsze zwiększanie udziału w tym segmencie, również poprzez własną działalność deweloperską.

Plac Vogla, zlokalizowany na warszawskim Wilanowie i zbudowany przez Ghelamco Poland, otwarto w 2015 roku, oddając do dyspozycji mieszkańców przyjazne miejsce do spotkań, zakupów i organizacji wydarzeń lokalnych. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 5,000 mkw., a ofertę do klientów kieruje 24 najemców, w tym m.in.: API Market, Home and Kitchen, Empik, Rossmann, Cosmedica, Loop Fitness, VOG’LA 69 Fashion Outlet, Pet Experts, Optyk Tondryk, Batida, sala zabaw dla dzieci Hop Pop, sklep mięsny oraz warzywno-owocowy, Poczta Polska. W obiekcie mieszczą się również kawiarnie i restauracje, Centrum Kultury Wilanów i przedszkole. Do obiektu przynależy parking z 169 miejscami. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Plac Vogla doskonale wpisał się w potrzeby mieszkańców Wilanowa, którzy chętnie spędzają tu czas i robią zakupy. To jednocześnie już drugi – po Prochowni Łomianki – obiekt handlowo-usługowy z naszego portfolio, w który zainwestowało LCP Properties. Przekazując go w ręce tak doświadczonego na tym rynku inwestora, mamy pewność, że nadal pozostanie on ważnym miejscem dla lokalnej społeczności – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Plac Vogla spełnia kryteria najlepszych projektów stanowiących lokalne ośrodki handlu, usług oraz integrujące społeczność i oferujące jej nie tylko przestrzeń do zakupów, ale również miejsce do spędzania wolnego czasu. Ciągle mamy duży apetyt na tego typu nieruchomości, dlatego aktywnie zabezpieczamy kolejne obiekty odpowiadające naszym wymaganiom. Chcemy rosnąć, a polski rynek daje nam okazję, aby powiększać portfel o jakościowe parki handlowe. Co więcej, w przyszłym roku ruszymy szerzej z budową obiektów w formule deweloperskiej – w tym celu wytypowaliśmy i zabezpieczyliśmy działki oraz prowadzimy rozmowy z firmami wykonawczymi – podkreśla Krystian Modrzejewski, Group Operations Director, LCP Properties.

Author

  • LCP Properties

    LCP Properties jest aktywnym graczem w sektorze parków handlowych w Polsce. Firma rozbudowuje portfel, pozyskując nowe obiekty oraz realizując inwestycje w formule deweloperskiej. Na początku 2022 roku całkowita, łączna powierzchnia posiadanych przez LCP w swoim portfelu nieruchomości, przekroczyła 360 tys. mkw. a ich wartość sięgnęła 460 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków.