Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała spółce Grupa Pracuj S.A. przy nabyciu niemieckiej spółki softgarden e-recruiting GmbH za kwotę ok. 118 milionów EUR. Finalizacja transakcji przewidywana jest do końca czerwca 2022 roku.

Grupa Pracuj jest właścicielem serwisów rekrutacyjnych w Polsce (Pracuj.pl) i na Ukrainie (Robota.ua), a także platformy eRecruiter. Firma świadczy usługi wspierające pracodawców w zarządzaniu procesami rekrutacyjnymi.

Spółka softgarden e-recruiting jest dostawcą oprogramowania umożliwiającego zwiększenie zasięgu ofert pracy, które obejmuje również narzędzia do pozyskiwania opinii oraz system zarządzania aplikacjami. Wraz z absence.io, dostawcą usług w zakresie wewnętrznych procesów HR, przejętym w 2021 r., spółka softgarden e-recruiting ma ponad 3 500 klientów i jest obecna w Austrii, Niemczech i Szwajcarii, a także na innych rynkach europejskich, takich jak Polska, Hiszpania czy Francja.

Zespołem White & Case, który doradzał przy transakcji, kierowali partnerzy Rafał Kamiński (Warszawa) i Hans-Georg Schulze (Berlin). Pozostałymi członkami zespołu byli partner lokalny Anna Dold (Frankfurt) oraz associates Laura Buchholz, Martin Junker (Berlin), Sonja Sehr (Frankfurt) i Damian Lubocki (Warszawa).

Author