Międzynarodowa kancelaria prawna Bird & Bird podpisała umowę najmu z belgijskim deweloperem Immobel i dołączy do powiększającego się grona najemców budynku Central Point. Biurowiec zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Kancelaria wynajęła 2545 mkw. i zajmie prawie trzy piętra wieżowca. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

Bird & Bird to prężnie działająca na całym świecie firma prawnicza. Posiada 30 biur własnych w 21 krajach oraz koordynuje doradztwo w ponad 180. Stale powiększające się polskie biuro, potrzebowało nowej powierzchni biurowej w Warszawie, która umożliwi zarówno dalszy rozwój, jak i stworzenie bezpiecznego środowiska pracy, wspierającego działalność biznesową.

„Polski zespół Bird & Bird odgrywa dużą rolę w globalnych strukturach naszej firmy, chcieliśmy, aby nasze nowe biuro znajdowało się w doskonałej lokalizacji, ułatwiającej prowadzenie międzynarodowych projektów oraz umożliwiającej swobodny dojazd z różnych części Warszawy i całej Polski. Zarówno dla gości zagranicznych, jak i klientów lokalnych, ale przede wszystkim dla naszych pracowników. Zależało nam również na tym, aby nasze nowe biuro zapewniało kameralną atmosferę i komfort pracy. Innowacje i nowe technologie, szczególnie te w duchu zrównoważonego rozwoju, są nam bardzo bliskie, dlatego nie chcieliśmy iść na kompromis również i w tej kwestii. Central Point spełnił nasze kluczowe oczekiwania. Bardzo się cieszę, że będziemy mieć biuro w miejscu, które w pełni wychodzi naprzeciw standardom współczesnego biznesu i sprzyja rozwojowi swoich najemców” – mówi Sławomir Szepietowski, partner zarządzający Bird & Bird w Polsce.

Central Point, to obecnie jeden z najważniejszych projektów belgijskiego dewelopera Immobel w Polsce. Wyjątkowa lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy, na skrzyżowaniu głównych ulic – Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, w miejscu, w którym przecinają się dwie linie metra, zaliczana jest do najlepszych w stolicy. Do Central Point można z łatwością dotrzeć nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską i rowerem.

„Obecność tak prestiżowej firmy prawniczej, jak Bird & Bird i jednocześnie drugiej już kancelarii we flagowym projekcie biurowym Immobel Polska, to dla nas dowód na to, że stworzyliśmy fantastyczny budynek, który odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających najemców. Międzynarodowy charakter działalności Bird & Bird na dużą skalę wymaga odpowiedniej infrastruktury budynku, którą Central Point jest w stanie zaoferować. Wybór naszego projektu to gwarancja najwyższej jakości powierzchni biurowej i jednocześnie wyraz troski o pracowników oraz środowisko” – mówi Richard Aboo, dyrektor zarządzający w Immobel Polska.

Z prestiżową, tętniącą życiem o każdej porze dnia lokalizacją wiąże się wiele udogodnień, do których pracownicy biurowi przywiązują coraz większą wagę. W najbliższym sąsiedztwie budynku Immobel Polska najemcy znajdą liczne kawiarnie, restauracje, instytucje kultury, takie jak np. kina i teatry, a także punkty usługowe, sklepy, banki oraz siłownie. Od innych projektów biurowych w centrum Warszawy Central Point wyróżnia się pod względem niepowtarzalnych widoków z okien i rozpościerającej się za nimi przestrzeni. Z najwyższych pięter budynku można dostrzec zarówno biznesowy obszar miasta – Wolę, jak i historyczny fragment Warszawy wraz ze Starym Miastem i Ogrodem Saskim. Nie brakuje również widoku na sąsiadujące obszary zielone, co w samym centrum dużego miasta jest wyjątkowe.

W procesie najmu kancelarię Bird & Bird kompleksowo wspierała firma Savills, która świadczyła dla najemcy usługi doradztwa komercyjnego związanego z wyborem optymalnej lokalizacji i negocjacji warunków najmu. Dział doradztwa budowlanego i projektowego Savills będzie w imieniu najemcy odpowiadał za zarządzanie projektem i koordynację prac wykończeniowych związanych z aranżacją biura.

Author