WARSZAWA, 12 sierpnia 2024 r. – Rekordowa liczba 64 drużyn wzięła udział w JLL 13. Charytatywnym Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Rozgrywki w Monta Beach Volley Club w Warszawie i licytacja pozwoliły zebrać ponad 800 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce.

Od lat turniej JLL łączy firmy z branży nieruchomości, dając im możliwość rywalizacji w rozgrywkach sportowych i jednoczenia się we wspólnym, szczytnym celu. Podczas tegorocznego JLL 13. Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości,1 sierpnia na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie, w rozgrywkach zmierzyła się rekordowa liczba 64 drużyn. Po zwycięstwo w tym roku sięgnęła firma D&D DEVCO Duszak sp.k., która w finale pokonała MLP Group SA. Zaszczytne, trzecie miejsce przypadło ponownie reprezentacji Skanska.

Rozgrywki z uwagą śledził duet komentatorów: Mariusz Korpoliński – wieloletni prowadzący turniej JLL oraz Łukasz Kadziewicz – komentator Przeglądu Sportowego Onet.pl i były reprezentant polskiej reprezentacji siatkówki. Turniejowe zmagania zwieńczyła wieczorna impreza, w czasie której poza zabawą, 2 tys. uczestników licytowało unikalne przedmioty podczas aukcji charytatywnej.

W sumie zebrano kwotę ponad 800 tys. złotych, która jest przeznaczona na budowę trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce przy największym szpitalu pediatrycznym w kraju, Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w podwarszawskim Międzylesiu.

Serdecznie gratuluję w imieniu całego zespołu JLL i dziękuję zwycięzcom turnieju, a także wszystkim uczestnikom, którzy zaangażowali się w ten projekt. Po raz kolejny udowodniliśmy, że możemy bardzo dużo osiągnąć jako branża. 800 tysięcy złotych zebrane przez uczestników wydarzenia zostało przekazane na rzecz budowy Domu Ronalda McDonalda przy IPCZD w Międzylesiu, by przy tak wyjątkowym szpitalu łatwiej było rodzinom być razem w trakcie długotrwałego leczenia dzieci z odległych miejsc Polski. – komentuje Mateusz Bonca, Prezes Zarządu JLL Polska.

Pierwszy Dom Ronalda McDonalda powstał w 2015 roku przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, natomiast drugi od czerwca 2021 roku pomaga pacjentom Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM w Warszawie. Tylko w 2023 r. domy stały się bezpieczną oazą i zapewniły ponad 22 tys. noclegów dla rodzin, które muszą podróżować daleko od domu, aby uzyskać najlepszą opiekę medyczną dla swoich dzieci. Trzeci Dom, powstający obecnie przy Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, będzie otwarty dla całych rodzin pacjentów oddziałów onkologicznych, hematologicznych, neonatologicznych i tych przypadków, gdy proces leczenia wymaga cierpliwości i czasu.

Budując i prowadząc Domy Ronalda McDonalda w pobliżu największych szpitali dziecięcych, dajemy całym rodzinom dzieci – pacjentów poczucie bezpieczeństwa i siły płynącej z bycia razem. Domy służą pomocą rodzinom, które by leczyć dziecko muszą wyjechać z własnego domu. Dzięki Domom blisko swoich chorych dzieci nie są w pojedynkę, ale rodzinnie, bo Dom to przestrzeń do prowadzenia normalnego życia nie tylko dla mamy czy taty, ale dla obojga rodziców, zdrowego rodzeństwa czy babci. W Domu można mieszkać, gotować, prać, uczyć się, pracować i być razem bardzo blisko leczonego dziecka. Budowa trzeciego Domu poprawi sytuację wielu rodzin z całej Polski, które przyjeżdżają po pomoc do szpitala IPCZD. Dzięki bliskości, dzięki Domowi, rodzice będą mogli skupić się na wspieraniu swojego dziecka. Jesteśmy wdzięczni całej branży nieruchomości, każdej firmie, każdej osobie, która wzięła udział w tegorocznym turnieju, wspierając misję, „Aby rodzina mogła być razem”. – komentuje Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

Rodziny małych pacjentów nie mają gdzie zamieszkać w pobliżu szpitali w trakcie leczenia. Raport JLL i Fundacji Ronalda McDonalda pt. „Domy Ronalda McDonalda w kontekście sytuacji na rynku mieszkaniowym i hotelowym w Polsce” wskazuje, że w pobliżu wiodących szpitali w 6 głównych miastach w Polsce w promieniu 1 km dostępnych jest średnio jedynie 15 kawalerek na wynajem długoterminowy i przeciętnie 3 obiekty hotelowe, czyli alternatywy krótkoterminowego zakwaterowania są niewielkie.  Domy Ronalda McDonalda, zapewniając długoterminowy, bezpłatny pobyt w warunkach domowych dla całej rodziny odpowiadają bezpośrednio na tę potrzebę.

Misja Fundacji koncentruje się na idei Family-Centered Care, co oznacza opiekę nad całą rodziną leczonego dziecka. Każdy z programów Fundacji uwzględnia rolę bliskości, poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej rodziny dziecka. Hasło „Aby rodzina mogła być razem” wskazuje na znaczenie, jakie niesie bliskość rodzica i innych członków rodziny w czasie pobytu dziecka w szpitalu – zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, spokoju, poprawy jakości życia rodziny, możliwości współpracy z personelem medycznym, które wpływają także na samopoczucie i ożywianie zainteresowania dziecka wyzdrowieniem.

Author

  • JLL

    JLL (NYSE: JLL) jest wiodącą firmą świadczącą usługi profesjonalne, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami i inwestycjami. JLL kształtuje przyszłość nieruchomości dla lepszego świata poprzez wykorzystanie najbardziej zaawansowanej technologii do tworzenia najlepszych możliwości, niesamowitych przestrzeni i zrównoważonych rozwiązań w zakresie nieruchomości dla naszych klientów, pracowników i społeczności. JLL to firma z listy Fortune 500 z rocznymi przychodami w wysokości 19,4 mld dolarów, prowadząca działalność w ponad 80 krajach i zatrudniająca na całym świecie ponad 102 000 pracowników według stanu na 30 czerwca 2022 r. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym Jones Lang LaSalle Incorporated.