Z początkiem roku do grona partnerów warszawskiego biura kancelarii Dentons dołączył Jarosław Witek, który będzie odpowiedzialny za multidyscyplinarny Zespół Obronności i Bezpieczeństwa.

Jarosław Witek jest radcą prawnym, ekspertem ds. obronności z blisko 15-letnim doświadczeniem w projektach z zakresu bezpieczeństwa publicznego i sektora lotniczego, w szczególności offsetu, współpracy przemysłowej oraz zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa.

„Miniony rok 2022 przebiegał pod hasłem wojny w Ukrainie oraz wiążących się z nią konsekwencji. Jako społeczeństwo musieliśmy redefiniować swoje podejście do bezpieczeństwa na wielu różnych płaszczyznach, także na tej najbardziej podstawowej płaszczyźnie obronności. Budowa multidyscyplinarnego Zespołu Obronności i Bezpieczeństwa jest zatem naturalnym krokiem, wpisującym się nie tylko w strategię rozwoju naszej kancelarii, ale wynikającym przede wszystkim z dynamiki rynku i zmian obserwowanych w otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego cieszę się, że Nowy Rok możemy rozpocząć od ogłoszenia informacji o dołączeniu do naszego warszawskiego biura osoby, która wzmocni nasze doradztwo w tym zakresie”, powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

„Ekspercka wiedza Jarosława, jego unikatowe doświadczenie zdobyte przy najbardziej wymagających na rynku projektach oraz dogłębna znajomość sektora obronności i bezpieczeństwa otwierają przed nami nowe możliwości świadczenia najwyższej jakości kompleksowych usług w odpowiedzi na nieustannie zmieniające się potrzeby naszych klientów”, dodał Arkadiusz Krasnodębski.

Multidyscyplinarny Zespół Obronności i Bezpieczeństwa stanowi rozszerzenie zakresu doradztwa warszawskiego biura kancelarii Dentons dla sektora zbrojeniowego, świadczonego przez Praktykę Obronności i Bezpieczeństwa, która wchodzi w skład Zespołu Prawa Zamówień Publicznych i Kontraktów Rządowych. Kierowana przez partner Annę Szymańską Praktyka wciąż będzie wspierać klientów Dentons w zakresie procedur zamówieniowych dla sektora zbrojeniowego.

Jarosław Witek dysponuje szerokim doświadczeniem w negocjacjach umów dostawy z Inspektoratem Uzbrojenia/Agencją Uzbrojenia oraz projektów offsetowych związanych z dostawą. Negocjował m.in. umowy offsetowe z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz umowy w sprawie wykonania zobowiązań offsetowych (umowy transferu technologii i umowy licencyjne) z wyznaczonymi polskimi partnerami.

Do jego klientów należą przede wszystkim firmy z sektora zbrojeniowego: dostawcy uzbrojenia, sprzętu wojskowego i lotniczego, systemów awionicznych czy rozwiązań rakietowych. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych krajowych, Unii Europejskiej, NATO oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (w każdym przypadku, do klauzuli „tajne” włącznie).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com