Grupa Santander oraz London School of Economics and Political Science (LSE) uruchamiają pierwszą edycję programu Santander Scholarships Skills | MBA Essentials 2022 – LSE. To bezpłatny kurs, którego celem jest budowanie kluczowych umiejętności biznesowych opartych na trzech podstawowych filarach nauczanych na studiach MBA: strategii, finansach i przywództwie.

W ramach programu dostępnych będzie 900 stypendiów dla rezydentów z 13 krajów (Argentyna, Brazylia, Chile, Kolumbia, Niemcy, Meksyk, Polska, Portugalia, Peru, Hiszpania, Wielka Brytania, Urugwaj i USA). 10-tygodniowy kurs online został opracowany przez LSE, jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych w dziedzinie ekonomii i biznesu na świecie. Jego głównym celem jest zapewnienie uczestnikom, w rekordowo krótkim czasie, głównych narzędzi, które oferuje MBA i które pomogą im w kształtowaniu swojego środowiska zawodowego.

Dzięki tym stypendiom chcemy pomóc w zdobywaniu umiejętności biznesowych osobom, które aspirują do stanowisk kierowniczych w dowolnej organizacji. Dlatego z jednej strony staramy się przekazywać wiedzę uniwersalną, a  z drugiej dostarczać narzędzia, które dadzą stypendystom większe pole do indywidualnego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Działamy wspólnie z LSE, prestiżową uczelnią, z którą zrealizowaliśmy już wiele udanych wspólnych inicjatyw – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Wnioski można składać do 30 czerwca 2022 roku przez stronę https://app.becas-santander.com/pl/program/becas-santander-skills-mba-essentials-2022-lse. Udział w programie jest bezpłatny, a kandydaci nie muszą posiadać dyplomu ukończenia studiów wyższych ani być klientami banku. Kurs będzie dostępny w trzech językach: hiszpańskim, angielskim i brazylijskim portugalskim.

Kurs przewiduje elastyczny tryb zajęć, dostosowany do indywidualnych możliwości uczestników, ale w programie będą również się odbywać zajęcia w małych grupach online.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Grupą Santander i zaoferować stypendia MBA Essentials 900 osobom. Dzięki elastycznemu, modułowemu formatowi uczestnicy są w stanie w krótkim czasie zdobyć umiejętności przywódcze i strategicznego myślenia, nauczane na tradycyjnym MBA. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Santander, aby tworzyć nowe możliwości uczenia się przez całe życie – powiedziała Profesor Pauline Barrieu, Academic Director for Flexible Education.

Grupa Santander oraz jej wsparcie dla szkolnictwa wyższego

Jako lider w zakresie odpowiedzialnej bankowości Grupa Santander wspiera postęp i zrównoważony wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu. Bank, za pośrednictwem Santander Universidades, zaczął wspierać szkolnictwo wyższe już 25 lat temu, wyróżniając się tym na tle innych instytucji finansowych na świecie. Od początku swojej działalności bank przeznaczył ponad 2,1 mld EUR i współpracując z ponad tysiącem uniwersytetów i instytucji z 15 krajów, udzielił wsparcia ponad 790 000 studentów, specjalistów oraz projektów w zakresie przedsiębiorczości.

O London School of Economics and Political Science (LSE)

London School of Economics and Political Science (LSE) jest uczelnią o międzynarodowej renomie, specjalizującą się w naukach społecznych. Zakres studiów obejmuje wiele dyscyplin, od ekonomii, polityki i prawa, po socjologię, politykę zdrowotną, rachunkowość i finanse. Uczelnia została założona w 1895 r. Pierwotna wizja LSE jako „wspólnoty ludzi i idei, założonej w celu poznania przyczyn rzeczy dla poprawy społeczeństwa” pozostaje aktualna do dziś. W dalszym ciągu wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną popartą badaniami, aby wpływać na rządy, organizacje pozarządowe, firmy i inne osoby i pomagać w rozwiązaniu najbardziej palących problemów na świecie. Więcej informacji na //www.lse.ac.uk/.