Pogoda
W kierunku zerowej emisji: droga do neutralności węglowej budynków
Brytyjsko Polska Izba Handlowa wraz z zespołem Cundall serdecznie zaprasza na inspirujące spotkanie, którego celem jest zgłębianie zagadnień związanych z neutralnością węglową budynków.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Edukacja: dowiedz się więcej o wbudowanym i operacyjnym śladzie węglowym budynków, metodologii design for performance, nowej certyfikacji budynkowej NABERS.
- Zrozumienie idei Net Zero Carbon: poznaj podejście Cundall do osiągania neutralności węglowej
- Inspiracja: odkryj praktyczne przykłady zastosowań zeroemisyjnych z całego świata, między innymi na przykładzie budynku Eden New Bailey w Manchesterze – pierwszego nowo wybudowanego obiektu w UK, który uzyskał notę 5,5* w certyfikacji NABERS.
- Interakcja: weź udział w sesji Q&A i dyskusji, korzystając z narzędzia Slido.
Agenda:
09:30 – 09:45 Powitanie, networking, poczęstunek
09:45 – 11:15 Prezentacja tematyczna
11:15 – 11:30 Sesja Q&A i dyskusja
Prelegenci:
🎙️ Wojciech Stec
Konsultant ds. zrównoważonego rozwoju z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w energooszczędnych rozwiązaniach, projektowaniu pasywnym oraz symulacjach. Absolwent doktoratu na Politechnice w Delfcie, Holandia. Obecnie jeden z Partnerów Cundall i Dyrektor Oddziału firmy w Polsce, aktywnie działający w sektorze zrównoważonego budownictwa.
🎙️ Michał Wójcik
Kieruje zespołem ds. zrównoważonego budownictwa, zaawansowanego modelowania energetycznego, audytów energetycznych i konsultingu w certyfikacjach LEED/WELL/BREEAM. Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, z ponad 8-letnim doświadczeniem na międzynarodowych projektach komercyjnych i infrastrukturalnych.
🎙️ Sławomir Szumierz
Lider zespołu konstrukcji budowlanych, projektant z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w Polsce i za granicą. Zaangażowany w dążenie do zeroemisyjności, z pasją analizuje najnowsze innowacje technologiczne oraz alternatywne materiały budowlane, które mogą pozytywnie wpłynąć na obniżenie wbudowanego śladu węglowego w budynkach.
🎙️Kamila Nowak
Asystentka Projektanta Konstrukcji z ponad 4-letnim doświadczeniem przy międzynarodowych projektach kubaturowych oraz infrastrukturalnych. Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Pasjonuje się kształtowaniem konstrukcji w sposób zrównoważony.
🎙️ Kamil Feret
Lider zespołu instalacji HVAC z ponad 15-letnim doświadczeniem w projektowaniu instalacji sanitarnych oraz nadzorowaniu inwestycji. Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Brał udział w różnorodnych projektach komercyjnych w Polsce i za granicą, gdzie pełnił rolę projektanta instalacji sanitarnych oraz koordynatora projektów. Ma bogate doświadczenie w symulacjach CFD i szeroką wiedzę z zakresu działania wentylacji mechanicznej, koordynacji międzybranżowej projektów oraz koordynacji projektów sieci i przyłączy zewnętrznych.
Liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja
Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji zgłoszeń i odmowy jego przyjęcia w przypadku rejestracji osób reprezentujących podmioty prowadzące działalność konkurencyjną.