Tax & finance
REJESTRACJA

Organizator

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna
WPW

Lokalizacja

Online
Kategoria

Data

13 czerwca 2024
Zakończone!

Czas

10:00 - 11:30

Koszt

Darmowy

Tax & finance Praktyczny przewodnik po uldze B+R

 

Podczas szkolenia ekspertki WPW przedstawią Państwu kluczowe warunki i korzyści ze stosowania ulgi B+R i przybliżą proces jej bezpiecznego wdrożenia. Bazując na wieloletniej praktyce i obserwacji rynku, ekspertki opowiedzą o praktycznych aspektach stosowania ulgi w mniejszych i większych organizacjach, przykładach działań badawczo-rozwojowych, korzyściach wynikających ze zidentyfikowania i dokumentowania prowadzonych działań i możliwych sposobach zabezpieczenia ewentualnych ryzyk. W szkoleniu wykorzystane będą doświadczenia ze współpracy z przedsiębiorstwami, którym z pomocą ekspertek z sukcesem udało się wdrożyć ulgę B+R.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Anna Szymańska
Menedżerka/ Doradca podatkowy
Anna Szymańska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła także filologię angielską oraz Szkołę Tłumaczy i Języków Obcych na tym samym uniwersytecie. Studiowała również na wydziale prawa Universitaet Bayreuth w Niemczech. Od 2012 r. jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Ania ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w doradztwie podatkowym, które zdobywała w dziale prawno-podatkowym PwC. Współpracowała m.in. z klientami z branży produkcyjnej, spożywczej, handlowej, motoryzacyjnej, medycznej oraz IT. Doradzała przede wszystkim dużym przedsiębiorstwom, zarówno w zakresie bieżącej działalności, weryfikacji rozliczeń, jak i przy projektach restrukturyzacyjnych. Jej główny obszarem specjalizacji są podatki dochodowe, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatki międzynarodowe. Z sukcesem wspiera przedsiębiorstwa we wdrażaniu ulg podatkowych, w tym w szczególności ulgi badawczo-rozwojowej. Obecnie Ania wspiera praktykę podatkową WPW i doradza przedsiębiorstwom na obszarze Dolnego Śląska i innych regionów Polski. Ania biegle włada językiem angielskim, niemieckim i francuskim.

Agata Kamyk
Starsza konsultantka/ Doradca podatkowy
Agata Kamyk jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, gdzie ukończyła kierunek Rachunkowość i Controlling na ścieżce Doradztwo podatkowe. Agata od kilku lat wspiera praktykę podatkową WPW w zakresie bezpiecznego i efektywnego wdrażania ulg i preferencji podatkowych, doradztwa bieżącego oraz transakcyjnego. Od 2024 r. jest licencjonowanym doradcą podatkowym.