Media partner
REJESTRACJA

Organizator

Kochański & Partners

Lokalizacja

Kochański & Partners
plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warsaw, Poland
Kategoria

Pogoda

Częściowe zachmurzenie
Częściowe zachmurzenie
8 °C
Wiatr: 15 Km/H
Wilgotność: 71 %
Odczuwalna: 6 °C

Nadchodzące wydarzenia

kwiecień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Data

09 marca 2023
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:30

Koszt

Darmowy

Media partner (Od) budowa (nowej) Ukrainy | Realizacja projektów na Ukrainie w pierwszym roku wojny – analiza wybranych przypadków

Ukraiński biznes w nowej rzeczywistości – wojna przynosi wyzwania, zwycięstwo stwarza możliwości

Za nami pierwszy rok w nowej rzeczywistości na Ukrainie. Rok temu, rankiem 24 lutego, cały kraj obudził się z lękiem, że normalne życie może skończyć się na zawsze, a przyszłość oznaczać będzie już tylko niepewność i zagrożenie.

Był to czas pełen obaw, marzeń o pokoju i powrocie do normalności, niepokoju o krewnych i przyjaciół, snutych przez starszych ludzi opowieści o okropnościach wojny. Od tamtego dnia zginęło wielu niewinnych ludzi, zniszczone zostały też ich domy i infrastruktura.

Obecny stan ukraińskiej gospodarki i rynku

Ukraiński biznes przetrwał pomimo dramatycznej sytuacji – choć gospodarka tego kraju zmniejszyła się o 30 proc., ponad 5 mln ludzi straciło pracę, ponad 6 mln uciekło z kraju i przeniosło się za granicę, a miejsce zamieszkania zmieniło w sumie 10 mln osób, uszkodzone zostało i nie działa prawidłowo 75 proc. infrastruktury energetycznej. Łączna wartość szkód wynosi około 750 mld USD. A wszystko to przy nieustających bombardowaniach i masowej mobilizacji mężczyzn do armii.

Jednak małymi krokami, dzięki wytrwałości i determinacji, ukraiński biznes robi wielkie postępy. Aż 80 proc. przedsiębiorców w pewnym stopniu powróciło do prowadzenia działalności i z ufnością patrzy w przyszłość. Wiele osób założyło nowe firmy i rozpoczęło działalność gospodarczą, a szereg przedsiębiorstw przeniosło się ze wschodu na bezpieczniejszy zachód.

Sprawa odbudowy Ukrainy mobilizuje tysiące firm na całym świecie. Zwycięstwo z pewnością nadejdzie!

Case study – analiza projektów pomyślnie zrealizowanych na Ukrainie

Porozmawiajmy o interesach. Zapraszamy na dyskusję panelową, podczas której przedstawimy analizy rzeczywistych przypadków. Wiemy jak i gdzie znaleźć możliwości biznesowe oraz przetargi na Ukrainie. Dlatego teraz nadszedł czas, aby omówić konkretne projekty, które zagraniczne firmy już zrealizowały lub realizują w tym kraju.

Wspieraliśmy Ukrainę od pierwszych dni wojny i będziemy to robić nadal, do czasu jej pełnej odbudowy. Wojna przyniosła wiele wyzwań, ale zwycięstwo stworzy wiele nowych możliwości.

Jeżeli chciałbyś zrealizować projekt lub inwestycję na Ukrainie, jesteśmy idealnym partnerem.

Tematy do dyskusji

 • Łączne straty, jakie w wyniku wojny w ciągu całego roku poniosła Ukraina (z podziałem na sektory i branże)
 • Obecne i przyszłe potrzeby Ukrainy – obiecujące sektory gospodarki
 • Aktualne wyzwania i recepty na problemy – mobilizacja pracowników, niedobory energii elektrycznej, migracje, alarmy rakietowe itp.
 • Przykłady rozwiązań – analiza konkretnych sposobów przystosowywania się przedsiębiorców do działania w czasie wojny
 • Możliwości ubezpieczenia i finansowania dla polskiego biznesu
 • Analiza pomyślnie zrealizowanych projektów – prowadzenie działalności gospodarczej i inwestowanie na Ukrainie w czasie wojny

Paneliści

 • Ambasada Ukrainy w Polsce (do potwierdzenia)
 • Dariusz Szymczycha, Wiceprezes Zarządu, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (do potwierdzenia)
 • Mariana Lutsyszyn, Kierownik Regionu Zachodnio-Ukraińskiego, Europejskie Stowarzyszenie Biznesu (najbardziej wpływowe ukraińskie stowarzyszenie biznesowe zrzeszające ponad 1000 zagranicznych i krajowych firm na Ukrainie)
 • Sergij Tsivkach, Prezes Zarządu, InvestUkraine (ukraińskie rządowe centrum promocji inwestycji odpowiedzialne za przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych i pomoc obecnym inwestorom w rozwijaniu działalności na terenie Ukrainy) (do potwierdzenia)
 • Taras Yurynts, General Manager, Guldmann-Ukraina (duńska spółka prowadząca działalność na Ukrainie, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami oraz narzędzi uławiających pracę ich opiekunom)
 • Borys Shestopalov, współwłaściciel, HD Group / GFS (grupa przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Jeden z czołowych producentów i dostawców dań gotowych i żywności typu food-to-go, oferujący również zintegrowane rozwiązania dla przemysłu spożywczego, oparte na nowych zdobyczach naukowo-technicznych) – (do potwierdzenia)
 • KUKE (oficjalna agencja kredytów eksportowych, oferująca ubezpieczenie i finansowanie transakcji handlowych, rozwiązania w postaci ubezpieczenia kredytu, jak również gwarancje lub faktoring, zapewniające płynność finansową i środki na realizację inwestycji na całym świecie) – (do potwierdzenia)
 • Jakub Krysa, Partner, Szef Praktyki Prawa Zamówień Publicznych, Kochański & Partners

Moderator

Dr hab. Markiyan Malskyy, Szef Ukrainian Desk, Kochański & Partners

Dla kogo jest to wydarzenie

Wydarzenie to adresowane jest do przedstawicieli m.in. sektorów budowlanego, infrastrukturalnego, energetycznego, technologicznego i produkcyjnego oraz firm zainteresowanych prowadzeniem interesów na Ukrainie, nawiązaniem współpracy z ukraińskimi kontrahentami lub uczestnictwem w procesie odbudowy tego kraju (w tym udziałem w przetargach międzynarodowych) oraz udzieleniem mu ogólnego wsparcia biznesowego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy wyłącznie po rejestracji i akceptacji zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie możliwość selekcji zgłoszeń, a także odwołania wydarzenia.

Wydarzenie ma charakter hybrydowy: możliwość uczestnictwa stacjonarnie lub on-line.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do transmisji online zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.

Harmonogram

Agenda

9.30 - 10.00
Rejestracja
10.00 - 10.20
Powitanie i wprowadzenie
10.20 - 11.40
Panel dyskusyjny
11.40 - 12.00
Sesja Q&A
12.00 - 12.30
Networking
X