Dyrektywa ws. równości płac i przejrzystości wynagrodzeń: zmiana dotychczasowych zasad gry
Brytyjsko-Polska Izba Handlowa wraz z Kancelarią Linklaters zapraszają na webinar pt. “Dyrektywa ws. równości płac i przejrzystości wynagrodzeń: zmiana dotychczasowych zasad gry”.
Opis webinarium:
Dyrektywa ws. równości płac i przejrzystości wynagrodzeń jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia równości płacowej i eliminacji luki płacowej między kobietami a mężczyznami. Nowe przepisy mają na celu zobowiązanie firm do większej jawności w kwestiach wynagrodzeń i mogą wymagać od nich ujawniania informacji o strukturach płacowych oraz poziomach wynagrodzeń w firmie. Przestrzeganie nowych przepisów będzie nie tylko obowiązkiem prawnym, ale także zabezpieczy firmę przed potencjalnymi sankcjami i nałożeniem kar finansowych. Transparentność w wynagrodzeniach może poprawić postrzeganie firmy jako uczciwego i sprawiedliwego pracodawcy, co jest szczególnie ważne w kontekście zatrudniania i utrzymania talentów. Przejrzystość wynagrodzeń może również przyczynić się do większego zaufania wśród pracowników, co przekłada się na ich większe zaangażowanie i motywację do pracy.
Przygotowanie firmy do spełnienia wymagań dyrektywy obejmie przegląd obecnych polityk wynagrodzeń, wprowadzenie odpowiednich systemów do monitorowania i raportowania danych oraz edukację kadry zarządzającej na temat znaczenia równości płacowej. Dzięki temu firmy będą mogły skutecznie implementować nowe zasady.
Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:
- 5 rzeczy, które każdy pracodawca powinien zrobić już teraz.
- Ile tak naprawdę czasu pozostało na przygotowanie? Jakie zmiany trzeba wprowadzić w firmach w 2025 r. i dlaczego. Kto będzie musiał raportować lukę płacową za cały 2026 rok kalendarzowy.
- Rekrutacja: co należy zmodyfikować w procesach rekrutacyjnych.
- Wynagrodzenia, premie i nagrody – pułapki tabeli zaszeregowania i kryteriów. Koniec świadczeń uznaniowych?
- Kres poufności wynagrodzeń. Czego będą mogli dowiedzieć się kandydaci do pracy, pracownicy i przedstawiciele pracowników
- Najistotniejsze problemy.
Wydarzenie polecamy:
- Członkom Zarządu
- Dyrektorom Finansowym
- Specjalistom ds. Kadr i Płac
- Specjalistom ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi (HR)
- Prawnikom i Specjalistom ds. Compliance
- Osobom, które chcą zostać specjalistami do spraw ryzyka lub compliance
Prelegentki:
Monika Krzyszkowska-Dąbrowska, Counsel,
Kierująca Praktyką Prawa Pracy warszawskiego biura Linklaters |
Katarzyna Magnuska, Senior Associate, Praktyka Prawa Pracy, Linklaters, Warszawa |
Katarzyna Wieczorek, Associate, Praktyka Prawa Pracy, Linklaters, Warszawa |
Spotkanie jest bezpłatne dla członków BPCC oraz zaproszonych gości.
Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji zgłoszeń i odmowy jego przyjęcia w przypadku rejestracji osób reprezentujących podmioty prowadzące działalność konkurencyjną.