Wydarzenie w przeszłości

Różne Oblicza Cyberprzestępczości – warsztaty

W czwartek 14 czerwca firmy Comparex Poland oraz AON Polska przeprowadziły warsztaty z budowania strategii cybersecurity.

Partnerzy wydarzenia

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jakie działania należy podjąć aby przede wszystkim zapobiec atakom, ale też co zrobić jeżeli już padniemy ofiarą ataku i nasze dane, dane naszej firmy i pracowników trafią w niepowołane ręce.

Spotkanie rozpoczął Michał Cherek, Cloud Solution Architect z Comparex, który wprowadził uczestników w zjawisko Shadow IT, tłumacząc jak oceniać ryzyko i wykrywać zagrożenia.

Zaraz potem o znaczeniu zarządzania oprogramowaniem dla cyberbezpieczeństwa opowiadał Jakub Nowakowski, SoftCare Expert Comparex, uświadamiając uczestników jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa firmy mają sami pracownicy i bezpłatne programy do użytku niekomercyjnego w rękach nieświadomego użytkownika.

Na koniec, Michał Jatczak z AON Polska podzialił się z uczestnikami wiedzą o zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami w strategii cyber bezpieczeństwa.

Po części wykładów prelegentów, uczestnicy zostali zaproszenia do otwartej sesji dyskusyjnej, gdzie padło wiele pytań o rolę cyberbezpieczeństwa w firmach i dobre praktyki związane z planowaniem strategii.

Keywords AON Polska, Comparex, cybersecurity, cyberbezpieczeństwo
Policy Groups
2018-06-14, 10:00

Miejsce: Ambasada Brytyjska, ul. Kawalerii 12, Warszawa
Organizator: BPCC, Comparex, AON