Wydarzenie w przeszłości

Forum Rynku Nieruchomości

Ilość danych gromadzonych przez firmy na całym świecie rośnie wykładniczo. Czy sztuczna inteligencja przyjdzie na ratunek?

              

     

W dobie spadającej demografii, gdy pracodawcy mają trudności z rekrutacją i zatrzymaniem pracowników, sztuczna inteligencja i robotyka stanowią potencjalną odpowiedź na niedobory siły roboczej. Ale czy przyszłe miejsca pracy będą pasować do umiejętności osób wchodzących na rynek pracy? W jaki sposób nowoczesne  technologie informacyjno-komunikacyjne przekształcą branżę budownictwa i nieruchomości komercyjnych? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci z różnych obszarów rynku nieruchomości komercyjnych podczas tegorocznej edycji Forum Rynku Nieruchomości Aglomeracji Wrocławskiej we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczął Paweł Boczar, Associate Director w CBRE który nakreślił główne trendy które sprawią m.in., że w  2040 roku ponad połowa pracowników będzie pracowała zdalnie, a popyt na powierzchnię biurową zmniejszy się o połowę.  Z kolei Aleksandra Kalina, Negocjator ds. Wynajmu oraz Marek Stasieńko, Regionalny Dyrektor ds. Wynajmu, Skanska Property Poland zaprezentowali najnowszą i ultranowoczesną inwestycję Centrum Południe, a Kamila Sieniuta - Junior Leasing Manager, Echo Investment  pokazała jak rewitalizacja zaniedbanych do tej pory postindustrialnych  obszarów wpływa na zwiększenie trakcyjności okolicy i przywraca te tereny mieszkańcom. Z kolei Karina Kreja, International Concept Manager and Workplace Expert, Kinnarps Polska opowiadała o najnowszych trendach w sposobie pracy i jak biura, a co za tym idzie meble, muszą się dostosować do zmieniającej się rzeczywistości i oczekiwań użytkowników.  Natomiast  Dominik Łoś, Associate Director w CBRE nakreślił zmiany które zachodzą i będą zachodziły na rynku  nieruchomości logistycznych pod wpływem takich zjawisk jak big data, internet rzeczy, sztuczna inteligencja i przemysł 4.0,. Spotkanie zakończyła dyskusja uczestników, do których dołączył Bartosz Plewa, Cushman&Wakefield, oraz Damian Kowalczyk, Development Director, Panattoni Europe na temat mega trendów i jak należy się przygotować na zmieniające się warunki

Keywords forum rynku nieruchomości
Events
2019-05-23, 09:00

Miejsce: Sofitel Wroclaw Old Town, sala Europa I+II, ul. Św. Mikołaja 67 we Wrocławiu
Organizator: British Polish Chamber of Commerce