Wydarzenie w przeszłości

Doing Great Business with Great Britain

20 lutego 2015 we Wrocławiu Brytyjsko Polska Izba Handlowa we współpracy z KPMG zorganizowała szkolenie pt. Doing Great Business with Great Britain Rozwijaj swoją firmę i eksportuj do Wielkiej Brytanii.

 

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o nowym projekcie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, który dedykowany jest polskim firmom zainteresowanym eksportem swoich towarów i usług na rynek Wielkiej Brytanii. Omówione zostały także kwestie podatkowe i prawne, które polski przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę chcąc eksportować do Wielkiej Brytanii.

 

W umowie podpisanej przez BPCC i rząd brytyjski w kwietniu 2013 r, Polska została wskazana jako jeden z kluczowych rynków dla eksportu produktów z Wielkiej Brytanii. W praktyce oznacza to, że wymiana gospodarcza i handlowa pomiędzy naszymi krajami jest traktowana priorytetowo, a BPCC prężnie wspiera bilateralną wymianę handlową.

Pan Michał Dembinski, główny doradca BPCC rozpoczął prezentację od poproszenia uczestników spotkania o przedstawienie swojej firmy i produktu, który chcieliby eksportować do Wielkiej Brytanii. Następnie omówił dynamikę relacji handlowych i gospodarczych między Polską i Wielką Brytanią oraz uwzględniając po kolei każdy sektor przedstawił analizę brytyjskiego rynku pod kątem popytu na polskie produkty. Pan Michał zaprezentował kluczowe fakty dotyczące Wielkiej Brytanii i przedstawił kilka motywujących historii polskich firm, którym już udało się odnieść sukces na wyspach.

Następnie Pani Marta Smolarek, specjalista ds. eksportu Brytyjsko- Polskiej Izby Handlowej, przedstawiła w jaki sposób BPCC może wesprzeć polskich eksporterów uzyskać kontakty do potencjalnych partnerów biznesowych. Pani Marta w swojej prezentacji omówiła po kolei etapy współpracy pomiędzy polskim producentem, Brytyjsko-Polską Izbą Handlową oraz brytyjskim eksporterem.

Na koniec swoją prezentację przedstawił Pan Rafał Szafraniec, dyrektor ds. podatków KPMG. Pan Rafał omówił aspekty prawno- podatkowe związane z ekspansją zagraniczną na przykładzie Wielkiej Brytanii i zasugerował na co warto zwracać uwagę planując ekspansję polskich produktów do Wielkiej Brytanii. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z ekspertami.

Events
2015-02-20, 09:00

Miejsce:
Organizator: British Polish Chamber of Commerce