DL Tower, nowoczesny biurowiec klasy A powstał w ramach wielofunkcyjnego kompleksu składającego się z nieruchomości biurowych, handlowych, hotelowych i usługowych o docelowej powierzchni ponad 45.000 mkw. Kompleks dostarczy też na katowicki rynek funkcje społecznościowe integrujące pracowników, mieszkańców Katowic i ich gości dzięki rozbudowanej ofercie rekreacyjnej, gastronomicznej i rozrywkowej. Budynek o łącznej powierzchni użytkowej 17 000 mkw. jest już wynajęty w około 90%. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie pozostałych wolnych powierzchni.

DL Tower, budynek biurowy klasy A jest częścią dużego, miastotwórczego kompleksu powstającego pod adresem Korfantego 138 w Katowicach. Budynek dołączył do już funkcjonującego budynku DL Atrium, który mieści funkcje biurowe, usługowe i handlowe. W niedługim czasie rozpocznie się realizacja kolejnych dwóch nieruchomości z dominującą funkcją biurową i znaczącym udziałem powierzchni usługowych, gastronomicznych, handlowych, hotelowych i rekreacyjnych. Przestrzeń pomiędzy budynkami będzie stanowiła miejsce dla pieszych – ruch samochodowy w znacznej części odbywać się będzie na poziomach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia całego projektu to 2025 rok.

„Naszym celem jest stworzenie miastotwórczego kompleksu, który dostarczy mieszkańcom Katowic nowych miejsc do pracy, ale także nowych możliwości rekreacji i spędzania wolnego czasu. Kompleks, obok nowoczesnych powierzchni biurowych, zaoferuje bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rekreacyjną w postaci klubów fitness, a także kulturotwórczą. Planujemy przestrzenie przewidziane pod wydarzenia kulturalne” – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group odpowiadającej za realizację inwestycji. „Projekt mixed-use, którego częścią jest DL Tower powstaje w dawnej przemysłowej dzielnicy, która obecnie przechodzi metamorfozę i stanie się w przyszłości jedną z najbardziej dynamicznych dzielnic śląskiej stolicy. Rozbudowywana jest infrastruktura komunikacyjna. Przy naszej inwestycji powstają nowe przystanki komunikacji miejskiej, za których budowę odpowiadamy, a w niedalekiej przyszłości startuje budowa przedłużenia trasy DTŚ, która przebiegać będzie w bliskiej odległości od naszego kompleksu, a która to trasa łączy najważniejsze miasta śląskiej aglomeracji. W dzielnicy powstają także nowe nieruchomości mieszkaniowe. Wszystkie te projekty odmienią oblicze Wełnowca oraz samego miasta Katowice” – podsumowuje Dominik Leszczyński.

Kompleks mixed-use, którego częścią jest DL Tower, powstaje zgodnie z przyjętą przez firmę strategią zrównoważonego rozwoju DL Green zakładającą między innymi certyfikację wszystkich realizowanych przez firmę nieruchomości w międzynarodowym, ekologicznym systemie certyfikacji BREEAM.

Na terenie naszego projektu powstającego przy Korfantego 138 granice pomiędzy poszczególnymi funkcjami będą się przenikały. Każdy użytkownik przestrzeni biurowych będzie mógł opuścić swoje biuro i w ramach jednego kompleksu przenieść się do strefy handlowej, gastronomicznej, kulturalnej lub zorganizować spotkanie na niezależnej przestrzeni biurowej, która funkcjonuje pod marką DL Space i mieści się zarówno w działającym już biurowcu DL Atrium, jak i świeżo oddanym do użytku budynku: DL Tower. DL Space w ramach naszego kompleksu zaoferuje ponad 1000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych podzielonych na wyposażone gabinety wynajmowane w formie biur serwisowanych także na krótkie okresy. Ponadto częścią DL Space są również w pełni wyposażone przestrzenie konferencyjne, które wynajmować można już na godziny. Każdy więc może wynająć u nas nawet niewielką przestrzeń biurową lub konferencyjną pod swoje potrzeby” – mówi Dominik Leszczyński.

Pierwsi najemcy wprowadzą się do DL Tower już w kwietniu bieżącego roku. Około 90% dostępnych powierzchni komercyjnych jest już wynajętych, a wśród firm, które podpisały umowy najmu są między innymi: ForSec, TUV Austria czy Elite Expert Club. DL Invest Group prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie wynajęcia pozostałych powierzchni biurowych.