Kancelaria Dentons doradzała założycielom Profitroom (“Spółka”) oraz cyber_Folks przy zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży 65 procent akcji Spółki na rzecz MCI Capital. Wycena Profitroom wyniosła 290 milionów złotych. Zamknięcie transakcji wymaga zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nowy inwestor wesprze Spółkę w dalszej, zagranicznej ekspansji i osiągnięciu pozycji globalnego lidera w swoim segmencie rynku. Założyciele Profitroom pozostają na swoich rolach i będą aktywnie zaangażowani w działalność Spółki.

Profitroom to największy regionalny dostawca rozwiązań systemów rezerwacji on-line dla hoteli, oferujący oprogramowanie w modelu SaaS. Zatrudniająca blisko 300 osób Spółka dostarcza produkty do ponad trzech tysięcy hoteli w 50 krajach. Przez ostatnie pięć lat Profitroom zwiększył swoje przychody niemal 4-krotnie i odnotował kilkunastokrotny wzrost przychodów zagranicznych.

MCI Capital jest wiodącym regionalnym funduszem private equity specjalizującym się w inwestycjach w obszarze technologicznym. Obecnie fundusz zarządza kapitałem o wartości blisko 700 milionów euro. Do ostatnich inwestycji MCI należą zakupy większościowych udziałów w takich spółkach jak Focus Telecom i Webcon w 2023, czy eSky w 2022 r.

Kancelaria Dentons zapewniła sprzedającym kompleksowe wsparcie prawne w procesie pozyskania nowego inwestora dla Profitroom. Przy transakcji doradzali partner Jakub Celiński, senior associate Bartosz Juszczak oraz associate Karolina Gerula z Zespołu Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Wsparcie w zakresie prawa konkurencji zapewniała counsel Anna Gulińska.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com