Kancelaria Dentons wspierała założycieli Grupy eSky oraz fundusz Syntaxis Capital przy sprzedaży większościowego pakietu akcji na rzecz funduszu należącego do MCI Capital.

Wartość transakcji, która obejmuje również dokapitalizowanie spółki, to około 158 milionów złotych. Założyciele eSky pozostają aktywnymi udziałowcami kontrolującymi 45 procent akcji w spółce. Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane zgodą UOKiK oraz instytucji finansowych.

Grupa eSky to działające w oparciu o zaawansowaną technologię internetowe biuro podróży, umożliwiające kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie noclegów, wynajmowanie samochodów oraz zakup ubezpieczeń podróżnych. Grupa prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach świata i jest liderem rynku w Europie Środkowo-Wschodniej oraz czołowym graczem w Ameryce Południowej.

Na czele zespołu doradzającego przy transakcji stali partner Paweł Grabowski oraz managing counsel Michał Wasiak, wspierani przez prawniczki: Dagmarę Przybytniowską oraz Katarzynę Kozak z Zespołu Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć oraz Katarzynę Mazur z Zespołu Bankowości i Finansów.

W 2014 r. kancelaria Dentons doradzała Syntaxis Capital przy inwestycji w Grupę eSky.