Zespół warszawskiego biura kancelarii Dentons doradzał bankowi Helaba Landesbank Hessen-Thüringen przy refinansowaniu portfela 5 parków przemysłowych Accolade położonych w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Częstochowie i Kielcach.

Bartosz Nojek, partner z Zespołu Bankowości i Finansów, nadzorował transakcję i koordynował prace Zespołu Bankowości i Finansów oraz Zespołu Nieruchomości. Nad dokumentacją finansowania pracowali Jakub Zienkiewicz (counsel) prowadzący negocjacje umowy kredytu oraz Justyna Machnicka i Kamil Bator, prowadzący prace nad zabezpieczeniami i warunkami wypłaty kredytu.

Ze strony Zespołu Nieruchomości wsparcia udzielili Piotr Staniszewski (partner) nadzorujący prace zespołu przygotowującego raport due diligence, który stworzyli prawnicy Kamil Osowski, Kamil Igielski, Kamil Gapski, Joanna Nawrotkiewicz oraz Sebastian Czapliński.

„Zamknięcie tak dużej transakcji w tak krótkim czasie i przy ciągle zmieniających się warunkach geopolitycznych, to pozytywny sygnał dla rynku”, powiedział Bartosz Nojek. „To finansowanie to też doskonały przykład tego, że dobierając odpowiednich partnerów biznesowych, można osiągnąć zakładane cele w wyznaczonych terminach. Transakcja, przy której doradzaliśmy, potwierdza, że polski rynek cały czas cieszy się nie tylko zainteresowaniem, ale i zaufaniem zarówno ze strony inwestorów, jak i podmiotów finansujących”.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com