Warszawski Zespół Bankowości i Finansów Dentons doradzał na rzecz Vetroelektrane Balkana, Masdar (Abu Dhabi Future Energy Company), DEG (niemiecka instytucja finansowania rozwoju) oraz Tesla Wind (fińska Grupa Taaleri) w związku z refinansowaniem o wartości 205 milionów euro farmy wiatrowej Čibuk o mocy 158 MW zlokalizowanej w Mramorak w Serbii. Finansowania udzieliło konsorcjum banków w składzie: UniCredit, Credit Suisse, Eurobank i OTP Bank.

Projekt Čibuk, którego wykonawcą jest Vetroelektrane Balkana, jest największą farmą wiatrową w Serbii. Generuje do 457 GWh energii elektrycznej rocznie, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić potrzeby ok. 113 tysięcy gospodarstw domowych i ogranicza emisję CO2 o 370 tysięcy ton rocznie.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie dla kredytobiorcy i sponsorów w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania.

„To dla nas zaszczyt, że mogliśmy doradzać przy finansowaniu farmy wiatrowej Čibuk, która stanowi ważne źródło energii odnawialnej i przyczyni się do przyspieszenia procesu realizacji celów zrównoważonego rozwoju Serbii. Ta transakcja ilustruje możliwości naszego zespołu w Warszawie jako centrum doskonałości w zakresie finansowania projektów i transakcji M&A w sektorze energii odnawialnej w regionach Europy Środkowo-Wschodniej i Europy Południowo-Wschodniej”, powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, który nadzorował transakcję.

W skład zespołu kierowanego przez Piotra Nerwińskiego weszła Patrycja Polasz, counsel, która prowadziła projekt przy wsparciu Wiktora Zienia, associate.

Vetroelektrane Balkana jest spółką zależną Tesla Wind, przedsięwzięcia joint venture, w którym udziały mają Masdar (60 procent udziałów), Grupa Taaleri (30 procent udziałów) oraz DEG (10 procent udziałów).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com