Wsparcie firmy doradczej polegało na pozyskaniu odpowiedniej powierzchni biurowej oraz negocjacjach umowy najmu

Eksperci z zespołu doradztwa nieruchomościowego Deloitte przeprowadzili kompleksowy proces poszukiwania nowej lokalizacji oraz negocjacje umowy najmu w imieniu firmy biotechnologicznej Moderna. Firma dołączyła do grona najemców Warsaw Unit – oddanego do użytku w zeszłym roku biurowca.

“W poszukiwaniu biura dla naszego klienta kluczowa okazała się dogłębna analiza potencjalnych lokalizacji, zarówno pod kątem aspektów technicznych budynku, najwyższych standardów wykończenia, jak również oferty usług dodatkowych odpowiadających potrzebom młodego i dynamicznie rozwijającego się zespołu” – mówi Dominik Stojek, partner associate, lider zespołu doradztwa nieruchomościowego Deloitte.

Producent szczepionki przeciwko COVID-19 zdecydował się na wynajęcie biura o powierzchni 4500 mkw. w budynku Warsaw Unit, gdzie otworzy centrum usług biznesowych. Warszawski hub będzie wspierał spółki z grupy Moderna zlokalizowane na całym świecie, a zespoły ulokowane w stolicy Polski zajmować się będą m.in. finansami, kadrami, nadzorem nad bezpieczeństwem farmakoterapii, zakupami, łańcuchem dostaw, wsparciem klienta, usługami prawnymi i usługami cyfrowymi.

“Chętnie wspieramy klientów w transakcjach najmu, mamy kompetentny zespół który świadczy takie usługi. Poszukiwania optymalnej lokalizacji dla naszego klienta były zakrojone na szeroką skalę, a ostatecznie wybrano Warsaw Unit, czyli biurowiec mający ogromny potencjał. Oprócz doskonałej lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy, budynek posiada nowoczesną infrastrukturę i spełnia najwyższe standardy techniczne, jak i te związane ze zrównoważonym rozwojem” – dodaje Magdalena Topolska-Ziemak, starszy menedżer, zespół doradztwa nieruchomościowego, Deloitte.

46-piętrowy warszawski drapacz chmur został oddany do użytkowania w maju 2021 roku i jest kolejnym budynkiem Ghelamco zlokalizowanym przy Rondzie Daszyńskiego. Obiekt oferuje 59 000 mkw. powierzchni biurowej, a na parterze znajdują się lokale usługowe i gastronomiczne. Wieżowiec jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent i jako jedyny w Polsce posiada precertyfikat w systemie WELL v2 Core.

“Doradcy z zespołu ds. nieruchomości Deloitte wspierali nas w całym procesie poszukiwania, negocjacji oraz najmu powierzchni w Warsaw Unit. Wybór doskonale wpisuje się w nasze potrzeby. Spełnia zarówno nasze wymagania dotyczące centralnej lokalizacji czy standardów technicznych jak i wykończenia budynku oraz infrastruktury wokół. Dodatkowo niezmiernie się cieszymy, że jest zaprojektowany w poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. To dla nas bardzo ważne” – podsumowuje Łukasz Wielochowski, dyrektor zarządzający centrum Moderny.