Prawnicy Bird & Bird są autorami poradnika o czasie pracy wydanego przez dziennik Rzeczpospolita.

Na ponad stu stronach publikacji przedstawione zostały praktyczne aspekty rozliczania czasu pracy przez pracodawców. Czytelnicy znajdą w niej aktualne i przydatne zagadnienia, przepisy i interpretacje Państwowej Inspekcji Pracy. Każdy rozdział uzupełniają liczne przykłady, orzeczenia sądowe i odpowiedzi na najbardziej nurtujące przedsiębiorców pytania.

W części praktycznej publikacji uwzględnione zostały przykłady jak prawidłowo planować i rozliczać godziny aktywności zawodowej podwładnych. To skomplikowany obszar, ale dzięki czytelnym tabelom, pracodawcy unikną pułapek przy organizacji czasu pracy.

Autorami poradnika są Karolina StawickaPaulina GrotkowskaPaula KoczaraMichał Olszewski i Barbara Klimczyk z praktyki prawa pracy oraz Bartosz Mazurek z praktyki prawa własności intelektualnej kancelarii Bird & Bird. Całość została uzupełniona praktycznymi przykładami autorstwa Jolanty Jurczewskiej i Pauliny Chorostowskiej z firmy usług księgowych IFServices.

Publikacja uwzględnia stan prawny na dzień 14 marca 2023 roku.

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o kontakt.

 

Author

  • Bird & Bird

    Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera organizacje zmieniane przez cyfrowy świat lub te, które przewodzą tym zmianom. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i odświeżająco kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele komercyjne. Mamy ponad 1450 prawników w 32 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce, a także bliskie relacje z firmami w innych częściach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twobirds.com.