Siedziba kancelarii CMS, mieszcząca się w Varso Tower, jako pierwsza aranżacja biurowa w Polsce, otrzymała certyfikat WELL Platinum. Tym samym CMS, dołącza do prestiżowego grona czterech kancelarii prawnych na świecie, mogących poszczycić się biurem zgodnym z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu pracowników i współpracowników.

Standard WELL to najbardziej prestiżowy i uznany na świecie system certyfikacji budynków i ich części pod kątem troski o zdrowie i samopoczucie użytkowników. Obejmuje takie czynniki jak jakość powietrza, komfort termiczny, akustyka czy oświetlenie. Wytyczne International WELL Building Institute są poparte badaniami naukowymi, a proces oceny przebiega pod czujnym okiem niezależnych audytorów, weryfikujących wszelkie aspekty związane z projektem.

„Certyfikat WELL Platinum jest ukoronowaniem naszych starań w zakresie stworzenia niepowtarzalnego miejsca na biznesowej mapie Warszawy, które nie tylko sprzyja inspirującym spotkaniom i wymianie idei, ale także wyznacza trendy w zakresie komfortu pracowników oraz odwiedzających nas klientów”, mówi Andrzej Pośniak, Partner Zarządzający w kancelarii CMS.

W biurze CMS zadbano o stworzenie maksymalnie funkcjonalnego i zrównoważonego środowiska pracy z dużą ilością proekologicznych materiałów, energooszczędnych rozwiązań i naturalnej roślinności. Jednym z celów projektu było wzmocnienie budowania kultury organizacyjnej w ramach koncepcji „cultureplace”, w myśl której powstały liczne przestrzenie dedykowane budowaniu relacji, pracy wspólnej i spotkaniom. „Projektując nowe biuro, postawiliśmy sobie za cel stworzenie przestrzeni przyjaznej zarówno pracownikom i współpracownikom, jak i środowisku naturalnemu. Certyfikat WELL, to dla nas kamień milowy w procesie budowania biznesu zgodnego ze standardami ESG”, dodaje Beata Kępowicz, COO w kancelarii CMS.

Bartosz Trzop, prezes pracowni Trzop Architekci, która zaprojektowała biuro, dodaje: „Jesteśmy szczególnie dumni, że biuro CMS uzyskało certyfikat WELL na tak wysokim poziomie. To też potwierdzenie, iż jest to najbardziej zrównoważona i najzdrowsza dla użytkowników przestrzeń pracy, jaką udało nam się do tej pory zaprojektować”.

Za realizację biura CMS odpowiadały firmy JLL, Tétris oraz HB Reavis.

„Proces certyfikacji biura, zgodnie z rekomendacjami WELL, jest doskonałym narzędziem do kompleksowego przeanalizowania i udoskonalenia warunków pracy w organizacji, nie tylko stricte technicznych i architektonicznych, ale też operacyjnych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu CMS i determinacji, aby stworzyć innowacyjne biuro, udało nam się wspólnymi siłami uzyskać najwyższy poziom certyfikatu WELL”, mówi Wojciech Tworek, ESG & Sustainabilty Consultant oraz WELL AP w JLL.

Magdalena Zawadzka, Business Development Operations Manager w Tétris, dodaje: „Dostosowanie naszych prac do wymagań certyfikacji wymagało doboru odpowiednich materiałów budowlanych, surowców, mebli i innych elementów wykończenia łączących najwyższą jakość i estetykę z ograniczaniem wbudowanego śladu węglowego i emisji szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych”.

Wcześniej biuro CMS otrzymało pierwszy w Polsce WELL Equity Rating, oceniający wdrożone rozwiązania wspierające różnorodność i promujące równe szanse. Powierzchnia CMS jest również jedną z trzech aranżacji biurowych w Polsce, które uzyskały, potwierdzający jej przygotowanie pod kątem zrównoważonych rozwiązań, certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Należący do HB Reavis budynek Varso Tower, w którym znajduje się biuro kancelarii CMS, także został certyfikowany w standardzie WELL i otrzymał poziom Gold.

Author

  • CMS

    CMS jest międzynarodową kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Kancelaria posiada ponad 80 biur w ponad 40 państwach na całym świecie, w ramach których usługi prawne świadczy ponad 5 000 prawników. CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce, gdzie działa blisko 30 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie cms.law