Międzynarodowa kancelaria prawna Clifford Chance doradza Norsk Hydro, wiodącej firmie z branży aluminiowej i energetycznej, w związku z wezwaniem na akcje Alumetal, jednego z największych producentów aluminiowych stopów odlewniczych w Europie.

Transakcja implikuje, że wartość przedsiębiorstwa wynosi ok. 1.332 mln zł (ok. 290 mln euro), w oparciu o zaraportowany dług netto na koniec roku finansowego 2021 oraz zobowiązanie z tytułu uchwalonej dywidendy w wysokości 106 mln zł (ok. 23 mln euro), której termin wypłaty ustalony został na 27 lipca 2022 r. Dzięki przeprowadzonej transakcji Hydro wzmocni swoją pozycję w obszarze recyklingu w Europie i poszerzy ofertę produktów na rynku niskoemisyjnych stopów odlewniczych produkowanych na bazie złomu.

Zakończenie wezwania będzie uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zawartych w dokumencie wezwania, w tym uzyskania stosownej zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców oraz nabycia co najmniej 66% wszystkich akcji będących w obrocie.

Zespołem transakcyjnym Clifford Chance doradzającym przy transakcji kieruje Jarosław Lorenc (Counsel, Grupa Rynków Kapitałowych), a w jego skład wchodzą Katarzyna Aleksandrowicz (Associate, Grupa Rynków Kapitałowych) oraz Krzysztof Regucki (Associate, Departament Korporacyjny).

Author