Mam przyjemność poinformować, że kancelaria prawna Clifford Chance doradza Norsk Hydro, wiodącej firmie z branży aluminiowej i energetycznej, w związku z wezwaniem na akcje Alumetal, jednego z największych producentów aluminiowych stopów odlewniczych w Europie.

Transakcja implikuje, że wartość przedsiębiorstwa wynosi ok. 1,617 mln zł (ok. 351 mln euro), w oparciu o zaraportowany dług netto na koniec roku finansowego 2022 oraz zobowiązanie z tytułu uchwalonej dywidendy w wysokości 164,5 mln zł (ok. 36 mln euro), której termin wypłaty ustalony został na 27 lipca 2023 r. Dzięki przeprowadzonej transakcji Hydro wzmocni swoją pozycję w obszarze recyklingu w Europie i poszerzy ofertę produktów na rynku niskoemisyjnych stopów odlewniczych produkowanych na bazie złomu.

Zakończenie wezwania będzie uzależnione od spełnienia zwyczajowych warunków zawartych w dokumencie wezwania, w tym uzyskania stosownej zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców oraz nabycia co najmniej 50% wszystkich akcji będących w obrocie.

Zespołem transakcyjnym Clifford Chance doradzającym przy transakcji kieruje Jarosław Lorenc (Counsel, Grupa Rynków Kapitałowych), a w jego skład wchodzą Katarzyna Aleksandrowicz (Senior Associate, Grupa Rynków Kapitałowych), Krzysztof Regucki (Associate, Departament Korporacyjny) oraz Marcin Waszyński (Junior Associate, Departament Korporacyjny) wspieranych przez Martę Szczecińską (Senior Associate, Grupa Prawa Antymonopolowego).

Author