Międzynarodowa kancelaria prawnicza Bird & Bird powiększyła dziś swoją praktykę korporacyjną w Warszawie powołując Ludomira Biedeckiego na stanowisko partnera.

Ludomir Biedecki dołącza do Bird & Bird z kancelarii prawnej Noerr, w której współkierował praktyką prawa spółek/M&A oraz bankowości i finansów. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz spółek publicznych i prywatnych, w tym także z sektora private equity, zarówno w transakcjach krajowych, jak i transgranicznych, w tym dotyczących nabywania i zbywania udziałów/akcji lub aktywów, połączeń czy inwestycji typu private equity. Często doradza emitentom, bankom inwestycyjnym czy akcjonariuszom w transakcjach na rynku kapitałowym (ECM i DCM), zarówno w odniesieniu do pierwszych czy wtórnych ofert publicznych, programów opcji menedżerskich, nabywania pakietów akcji spółek giełdowych, przymusowych wykupów akcji, delistingów czy emisji obligacji, a także na rzecz sektora bankowości i finansów w zakresie finansowania i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Ludomir Biedecki dołącza do Bird & Bird w ramach strategicznej ekspansji praktyki korporacyjnej tej firmy w Warszawie. Znacząco zwiększają się tym samym możliwości zespołu w zakresie pracy transakcyjnej w Polsce.

Wraz z Ludomirem Biedeckim z kancelarii Noerr do Bird & Bird przechodzi również zespół w składzie: Sylwia Urbańska (associate) i Justyna Ciepła (junior associate) oraz Wojciech Nowosad (associate) z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), poprzednio także zatrudniony w Noerr.

Sławomir Szepietowski, partner zarządzający warszawskim biurem Bird & Bird tak skomentował ten fakt: „Jestem zachwycony, że Ludomir dołącza do zespołu Bird & Bird w tak ważnym dla nas okresie rozwoju. Wnosi on ze sobą bogactwo doświadczenia w sektorze M&A oraz private equity, dzięki czemu poszerzamy ofertę naszych usług i wzmacniamy pozycję naszego warszawskiego biura na rynku fuzji i przejęć korporacyjnych w Polsce. Ludomirze, witamy Cię w naszym zespole!

Alberto Salvadè i Matt Bonass współkierujący międzynarodową praktyką prawa spółek w kancelarii Bird & Bird dodali, że „sektor fuzji i przejęć oraz branża private equity w Polsce znajdują się nadal w fazie silnego rozwoju. Mając Ludomira na pokładzie, będziemy mogli rozszerzyć ofertę naszych usług dla rynków kapitałowych, jak również rozwijać naszą wiedzę ekspercką w obszarze transakcji w branży IT i FinTech, zarówno lokalnie w Polsce, jak i w całej międzynarodowej sieci oddziałów Bird & Bird.”

Ludomir Biedecki powiedział: „Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do Bird & Bird, kancelarii o prawdziwie międzynarodowym charakterze, w której pracuje się z globalnym rozmachem. Dzięki połączeniu naszych sił, firma stanie się jeszcze bardziej aktywna w obszarze fuzji i przejęć oraz w sektorze private equity w Polsce i w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Cieszy mnie perspektywa współpracy z moimi nowymi kolegami z praktyki korporacyjnej pracującymi w różnych wyspecjalizowanych zespołach w poszczególnych jurysdykcjach.”