Bilfinger Tebodin współpracuje z jedną z wiodących firm technologicznych i międzynarodowych Intel, wykonując usługi inżyniera kontraktu FIDIC, a także zarządzanie i nadzór techniczny nad budową Centrum Badawczo-Rozwojowego Intel Technology Poland IGK6 w Gdańsku.

Intel Corporation to największy na świecie producent układów scalonych i twórca rodziny mikroprocesorów x86 – części większości komputerów osobistych. Budowa nowego centrum badawczo – rozwojowego w Polsce rozpoczęła się w styczniu 2022 r., a jej zakończenie planowane jest na połowę 2023 r.

Bilfinger Tebodin działa jako inżynier właściciela, wspierając firmę Intel w całym procesie inwestycyjnym w zakresie usług technicznych, organizacyjnych i zarządczych. Łączna powierzchnia nowego centrum badawczo – rozwojowego wyniesie 27 485 m2, a kubatura brutto – 126 365 m2.

Nowy projekt ma na celu rozwój działalności badawczo-rozwojowej Intel Technology Poland w obszarach badawczych, związanych z rozwojem technologii zwiększających efektywność infrastruktury data center oraz sztucznej inteligencji. Nowy obiekt będzie w pełni wyposażony w badawczą infrastrukturę informatyczną, która zapewni możliwość prowadzenia zaawansowanych prac w zakresie innowacji technicznych oraz najwyższą globalną konkurencyjność. Zatrudni minimum 400 nowych pracowników naukowych, którzy wraz z obecną częścią kadry będą wspólnie realizować innowacyjne projekty.

Kamilia Konopko, Kierownik Projektu w Bilfinger Tebodin, komentuje: „Projekt stawia przed nami wiele wyzwań technicznych i formalnych. Stworzyliśmy skrojony na miarę zespół, który spełnia nie tylko podstawowe wymagania, ale także odpowiada na bieżące potrzeby projektu, które często wymagają poszukiwania nieszablonowych rozwiązań. Wierzę, że razem sprostamy wyzwaniom i skutecznie wesprzemy Intela w osiąganiu celów dzięki temu zaawansowanemu technologicznie obiektowi”.

Author