Bartosz Witak przejmuje kierownictwo nad warszawskim oddziałem i dalszym rozwojem biznesu w regionie.

BBC Studios ogłosiło dziś powołanie Bartosza Witaka na stanowisko Dyrektora Generalnego na region Europy Środkowo-Wschodniej. Wraz z wysokimi kompetencjami w zarządzaniu biznesem międzynarodowym, Bartosz wnosi ponad dwie dekady bezcennego doświadczenia mediowego, które pozwolą na stymulowanie rozwoju i innowacyjności firmy wobec dynamicznie zmieniających się realiów rynkowych.

Jako nowo mianowany Dyrektor Generalny, Bartosz będzie szukał możliwości rozwoju biznesu , w tym w usługach związanych z marką, sprzedaży treści czy produktach cyfrowych. Szczególna uwaga, jaką zwraca on na budowanie strategicznych partnerstw biznesowych w szerszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest spójna z wizją BBC Studios dotyczącą dywersyfikacji obszarów rozwoju firmy.

Dotychczasowa kariera Bartosza to m.in. szesnaście lat spędzonych w ViacomCBS (obecnie Paramount Global), gdzie przez blisko dekadę pełnił rolę Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego w regionie Europy Wschodniej, Środkowej i Południowej oraz Izraela. W tym czasie, kierując wyjątkowymi zespołami ekspertów w biurach w Warszawie, Budapeszcie, Pradze, Tel Awiwie i Londynie, odegrał kluczową rolę w budowaniu, rozwoju i sukcesie firmy w regionie.

Po zakończeniu przygody z ViacomCBS, Bartosz pełniąc rolę niezależnego doradcy i konsultanta, w ostatnich kilku latach wspierał zarówno duże firmy międzynarodowe jak i inwestorów prywatnych z branży medialnej. Realizowane przez niego w tym czasie projekty dotyczyły przede wszystkim identyfikacji możliwości i opracowania strategii rozwoju oraz optymalizacji prowadzonych działań biznesowych, co jeszcze bardziej ugruntowało jego reputację jako eksperta na tym rynku.

Komentując swoją nową rolę, Bartosz Witak powiedział: „Czuję się zaszczycony, że powierzono mi tak znaczącą rolę. BBC Studios cieszy się wyjątkową reputacją, a dzięki swojemu zaangażowaniu w produkcję i dostarczanie najwyższej jakości treści trafia do wielu odbiorców na całym świecie. Jestem szczerze podekscytowany perspektywą dołączenia do wspaniałego zespołu, z którym wspólnymi siłami mamy nie tylko szansę rozwijać biznes na już istniejących fundamentach, ale również znaleźć takie rozwiązania, które umożliwią wzniesienie globalnej obecności firmy na jeszcze wyższy poziom”.

Arran Tindall, EVP & Chief Commercial Officer, EMEA Key Markets, komentuje powołanie Dyrektora Generalnego na region CEE mówiąc: „Bartosz to bardzo doświadczony menedżer i lider na rynku mediów, którego ścieżka kariery oraz liczne osiągnięcia odzwierciedlają zaangażowanie w rozwój biznesu, wspieranie i budowę silnych partnerstw o charakterze strategicznym oraz zapewnienie sukcesów biznesowych na wielu rynkach międzynarodowych. Jestem przekonany, że jego powołanie będzie kluczowe dla dynamicznej ekspansji naszej działalności w Europie Środkowo-Wschodniej w kolejnych latach”.

Bartosz Witak będzie pełnił swoją rolę z biura BBC Studios w Warszawie, raportując do Arrana Tindalla, EVP & Chief Commercial Officera, EMEA Key Markets w Londynie.

 

Author

  • BBC Studios

    O BBC Studios BBC Studios, globalny właściciel treści odznaczających się brytyjską śmiałością i kreatywnością, jest komercyjnym ramieniem BBC Group, która wspiera opłaty licencyjne i ulepsza programy dla brytyjskich odbiorców. Płynnie przenosząc pomysły na ekran i poza niego, działalność BBC Studios obejmuje finansowanie treści, rozwój, produkcję, sprzedaż, branded services i usługi pomocnicze zarówno w ramach własnych produkcji, jak i programów i formatów przygotowanych przez wysokiej jakości niezależnych brytyjskich producentów. Wielokrotnie nagradzane brytyjskie programy BBC Studios cieszą się renomą na arenie międzynarodowej, dzięki markom takim jak Taniec z gwiazdami, Top Gear, Doctor Who czy dziecięcy Blue. BBC Studios posiada 20 biur na całym świecie, w tym dziesięć wytwórni w Wielkiej Brytanii oraz bazy produkcyjne lub partnerstwa w kolejnych siedmiu krajach świata. Firma, która zwykle produkuje rocznie około 2000 godzin treści zarówno dla BBC, jak i dla podmiotów trzecich takich jak Apple, Netflix i Migu, jest liderem brytyjskiej kreatywności na świecie. BBC Studios to również zaangażowany partner dla niezależnego sektora brytyjskiego poprzez połączenie partnerstw kapitałowych, inwestycję w treści i międzynarodową dystrybucję programów.