Międzynarodowa firma doradcza Savills doradzała spółce Balmoral Properties przy sprzedaży trzech budynków biurowych w ramach kompleksu Browar Lubicz w Krakowie. Nowym właścicielem krakowskiej inwestycji została francuska grupa PAREF Gestion, która nabyła ją w imieniu SCPI Interpierre Europe Centrale.

Browar Lubicz to inwestycja o funkcjach mieszanych (mixed-use), łącząca elementy tradycyjnej architektury istniejącego niegdyś w tym miejscu browaru, z nowoczesnym budownictwem. Przedmiotem transakcji była działająca w ramach kompleksu część biurowa o łącznej powierzchni 7500 m kw.

Inwestycja znajduje się zaledwie 800 metrów od krakowskiego Rynku Głównego przy ul. Lubicz. Do grona najemców kompleksu należą m.in. jedna z wiodących platform transportowych oparta na aplikacji, CentralNic – międzynarodowy holding specjalizujący się w rejestrowaniu nazw domen, hostingu i zarabianiu na ruchu online, oraz YGGDrasil –  szwedzki deweloper gier.

„Dzięki znakomitej lokalizacji Browar Lubicz wpisuje się w strategię funduszy, które szukają inwestycji położonych przy głównych węzłach komunikacyjnych. To unikalny projekt ze względu na swój kameralny charakter i bycie jednym z nielicznych nowoczesnych obiektów biurowych położonych tak blisko Rynku Głównego i Wieży Mariackiej w Krakowie. Transakcja potwierdza wciąż wysokie zaufanie i wiarę zagranicznego kapitału w wysokiej klasy nieruchomości zlokalizowane w Polsce” – mówi Tomasz Buras, CEO i dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego, Savills.

Strony zdecydowały się nie ujawniać wartości transakcji. Oprócz doradztwa inwestycyjnego przy sprzedaży budynku oraz rekomercjalizacji powierzchni zapewnionego przez Savills, doradztwo prawne dla Balmoral Properties świadczyła kancelaria Jakubaszek & Wspólnicy. Nowemu właścicielowi nieruchomości doradzała kancelaria Dentons, a doradztwo techniczne zapewniało BNP Paribas Real Estate.

Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

Author