Wpływ koronawirusa na prowadzoną działalność biznesową

Obecnie wszyscy mierzymy się z trudnościami pojawiającymi się w związku z pandemią COVID-19. Jesteśmy uczestnikami zdarzeń, które zaskakują nawet najlepiej przygotowanych przedsiębiorców.Obecnie wszyscy mierzymy się z trudnościami pojawiającymi się w związku z pandemią COVID-19. Jesteśmy uczestnikami zdarzeń, które zaskakują nawet najlepiej przygotowanych przedsiębiorców. W tym niełatwym dla wszystkich momencie chcemy Państwa zapewnić, że jako klienci Hogan Lovells możecie cały czas liczyć na wsparcie naszej kancelarii prawnej. Jesteśmy niezmiennie gotowi pomagać Państwu we wszystkich kwestiach prawnych i podatkowych z jakimi mierzycie się na co dzień, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z COVID-19.
 
Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells wdrożyło procedury zalecane przez WHO, organizacje unijne, polskie władze, m.in. wprowadzając zalecenia dotyczące zasad higieny, umożliwiając wszystkim współpracownikom pracę zdalną, zakazując podróży służbowych, odwołując bezpośrednie spotkania z klientami. Nie zawieszamy jednak naszej działalności. Podobnie jak Państwo, nie stoimy w miejscu, ale działamy dalej każdego dnia by wspierać Państwa od strony prawno-podatkowej w tych wyjątkowych czasach.
 
Nie zatrzymują się również ustawodawcy, którzy wprowadzają nowe rozwiązania prawne i podatkowe wymierzone w skutki epidemii. Spodziewamy się dalszych dynamicznych zmian legislacyjnych w nadchodzących dniach i tygodniach. Dlatego, niezależnie od tego jakie problemy prawno-podatkowe widzicie Państwo na swoim horyzoncie, zachęcamy do kontaktu z nami by przeciwdziałać z wyprzedzeniem. W warszawskim biurze Hogan Lovells działa zespół prowadzący prawny i podatkowy help-desk, przeznaczony do szybkiego reagowania na sprawy wynikające z epidemii wirusa.
 
Pierwsze kwestie prawne związane bezpośrednio z COVID-19 są już za nami:

  •     Czy mogę badać stan zdrowia moich pracowników?

  •     Czy posiedzenia zarządu mogą odbywać się przez Skype?

  •     Czy możemy przedłużać wiążące nas terminy umowne z uwagi na pandemię?

  •     Czy spółka powinna opublikować dedykowany raport bieżący dotyczący obecnej sytuacji zgodnie z regulacją MAR?

Powyższe to oczywiście tylko przykłady kwestii, nad którymi pochylają się w ostatnich dniach nasi prawnicy.

Jesteśmy gotowi, i możemy Państwu pomóc. Zachęcamy do kontaktu z prawnikami, których Państwo znają z dotychczasowej współpracy, ale również do kontaktowania się bezpośrednio z naszym prawnym Help-Desk, którego ekipa czeka na Państwa telefony i maile:
 
Pracownicy i prawo pracy:

Agnieszka Szczodra-Hajduk, senior associate
agnieszka.szczodra-hajduk@hoganlovells.com
 
Ochrona danych osobowych:
Ewa Kacperek, counsel
ewa.kacperek@hoganlovells.com
 
Life Sciences & Products:
Agnieszka Majka, senior associate
agnieszka.majka@hoganlovells.com

Spory sądowe:
Wojciech Marchwicki, counsel
wojciech.marchwicki@hoganlovells.com
 
Sprawy korporacyjne:
Tomasz Żak, counsel
tomasz.zak@hoganlovells.com

Podatki:
Andrzej Dębiec, partner
andrzej.debiec@hoganlovells.com
 
Rynek kapitałowy:
Tomasz Grygorczuk, counsel
tomasz.grygorczuk@hoganlovells.com
 
Kwestie nieruchomościowe:
Bartosz Clemenz, counsel
bartosz.clemenz@hoganlovells.com
 
Obecnie wszyscy na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich. Jednakże pomimo niezwykłej sytuacji w jakiej się znajdujemy, Hogan Lovells niezmiennie stoi na stanowisku, że możliwe i konieczne jest dostarczanie najwyższej jakości porad prawno-podatkowych na rzecz naszych klientów.