Strefa Wsparcia - STOP COVID-KRYZYS PORTAL

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako instytucja otoczenia biznesu, która oprócz bieżącego wsparcia w zakresie pozyskania pomocy publicznej od zawsze towarzyszy Państwu we wszelkich inicjatywach okołobiznesowych, podejmuje nowe działanie w tym szczególnie trudnym dla przedsiębiorców czasie.

Bezprecedensowy problem związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV w Polsce i na świecie spowodował nagłe i daleko idące zmiany oraz przeszkody w dotychczasowym funkcjonowaniu przedsiębiorstw.  Zarząd ŁSSE S.A. podjął decyzję o uruchomieniu nowego narzędzia pomocy dla przedsiębiorców pod nazwą „Strefa Wsparcia”. To przede wszystkim bezpłatne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, księgowości, gospodarki, cyberbezpieczeństwa i innych zagadnień istotnych w obecnej szerzącej się pandemii skierowane do przedsiębiorców.  To również platforma internetowa www.wsparcie.sse.lodz.pl, na której zarówno Państwo, jako przedsiębiorcy, jak i Wasi pracownicy znajdziecie bieżące informacje, artykuły i komentarze specjalistów oraz cyklicznie organizowane, specjalistyczne webinaria. Działanie ma na celu zapewnienie kompleksowej informacji dotyczącej możliwości, uprawnień i obowiązków zarówno pracodawców, jak i pracowników w tej trudnej, a jednocześnie niezdefiniowanej pod względem wszelkich konsekwencji gospodarczych rzeczywistości.

Strefę Wsparcia tworzą eksperci ŁSSE oraz specjaliści naszych partnerów biznesowych: Związek Polska Cyfrowa, Arena Tax – Kancelaria Doradztwa Podatkowego, kancelaria prawna Chudzik i Wspólnicy, Sakowska- Baryła, Czaplińska Kancelaria Radców Prawnych. Cały czas poszerzamy listę naszych partnerów.

Nasze działania skierowaliśmy również do startupów, zachęcając ich do tworzenia i zgłaszania do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej technologicznych i społecznych rozwiązań mających wpływ na efekty COVID-19. Rekrutujemy do Spark: Change the Future - rundy specjalnej naszego akceleratora Startup Spark. Dla najlepszych przygotowaliśmy granty finansowe, które przyspieszą rozwój i wdrożenie wybranych produktów i usług. Będziemy na bieżąco dzielić się z Państwem efektami.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy i wsparcia naszej inicjatywy. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek sugestie co do zakresu działania, czy też stosowanych rozwiązań, narzędzi bądź sami chcielibyście w wybranym obszarze informacyjnym współpracować z nami, prosimy o kontakt. Każdy Państwa głos w tej szerokiej dyskusji jest ważny. A być może sami jako przedsiębiorcy macie już wdrożone rozwiązania, procesy, którymi zechcielibyście się podzielić z innymi przedstawicielami biznesu, jako tzw. dobra praktyka.

Serdecznie zapraszamy do bieżącego odwiedzania strony www.wsparcie.sse.lodz.pl,  a w przypadku chęci nawiązania współpracy prosimy o kontakt bezpośredni z Panią Anną Kądzielewską tel. 605 124 538 e-mail: anna.kadzielewska@sse.lodz.pl