Savills ponownie doradza firmie mobica

Firma Mobica zmieniła swoją siedzibę w Szczecinie i przeniosła się do budynku Posejdon. W transakcji najmu 1400 m kw. powierzchni biurowej doradzała firma Savills.

Mobica, międzynarodowa firma tworząca oprogramowanie, podjęła strategiczną decyzję o relokacji swojego oddziału w Szczecinie. Pozwoli to na dalszy rozwój firmy i zatrudnienie nowych pracowników. Umocni to również jej pozycję w województwie zachodniopomorskim, które staje się coraz atrakcyjniejszą lokalizacją dla biznesu i branży nowych technologii.

Przeprowadzka do nowej siedziby w wielofunkcyjnym projekcie Posejdon miała miejsce w lutym 2020 r.

„Posejdon to nowoczesny i funkcjonalny obiekt znajdujący się w samym sercu Szczecina. Był dla nas naturalnym wyborem, a nowe biuro zapewni naszym inżynierom znakomite warunki do pracy i rozwoju” – mówi Michał Kaczmarek, Real Estate, Facilities and Procurement Manager w Mobica.

„Mobica rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku. Powiększa swoje biura w naszym kraju i stawia na wysokiej jakości obiekty. Budynek Posejdon znacząco zwiększył zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Szczecinie, co z pewnością podniesie atrakcyjność miasta w oczach firm rozważających lokalizację swojego biznesu w tej części Polski” - mówi Piotr Skuza, Associate i menadżer regionalny w dziale powierzchni biurowych w Savills.

Posejdon to kompleks typu mixed-use, na który składa się blisko 18 000 m kw. powierzchni biurowej, 5000 m kw. powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa hotele sieci Marriott - trzygwiazdkowy Moxy oraz czterogwiazdkowy Courtyard, które łącznie zaoferują 255 pokoi. Budynek charakteryzuje się niskim zużyciem energii, posiada certyfikat BREEAM International New Construction 2016 z oceną na poziomie Excellent, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań takich jak m.in. pasywny układ pozyskiwania energii geotermalnej, wysokosprawne pompy ciepła, czy panele fotowoltaiczne, emituje o ok. 75% mniej CO2 do atmosfery. Posejdon już wkrótce zaoferuje również największe w mieście centrum konferencyjne składające się z sześciu wielofunkcyjnych sal, a także ogólnodostępny taras widokowy z całorocznym Skybarem na dachu budynku, z którego rozpościera się widok na panoramę Szczecina.

Keywords Savills