Odpowiedź sektora budownictwa i nieruchomości na wyzwania związane z pandemią Covid-19

Reprezentująca ponad 130 tys. ekspertów ds. budownictwa, nieruchomości i infrastruktury na świecie, organizacja RICS, zaprasza przedstawicieli branży do udziału w seminarium internetowym WBEF, aby wspólnymi siłami znaleźć globalne rozwiązania dla obecnego kryzysu.

W obliczu rozwoju pandemii Covid-19 na świecie, wiele rządów podjęło niezbędne środki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w społeczeństwie i gospodarce. RICS Europe ściśle monitoruje rozwój sytuacji, oferując w tym trudnym czasie niezbędne wsparcie dla przedstawicieli zawodów związanych z rynkiem budownictwa, nieruchomości i infrastruktury, służąc m.in. profesjonalnym doradztwem, możliwością szkolenia online oraz bezpłatnymi seminariami internetowymi na temat wpływu pandemii na sektor.

Komentując konsekwencje kryzysu dla branży, Simon Rubinsohn, główny analityk ekonomiczny RICS, powiedział:

„Jest rzeczą oczywistą, że aktualny kryzys wywołany pandemią Covid-19 to bezprecedensowy szok dla gospodarki i że krótkoterminowa recesja jest nieunikniona w Europie w nadchodzących miesiącach. Krytyczną kwestią z perspektywy makro pozostaje to, czy możemy uniknąć drugiego załamania, gdy uda się już zapanować nad sytuacją i / lub pojawi się kolejny kryzys obligacji państwowych.

Odpowiedź rządów europejskich nasila się; po potwierdzeniu, że tymczasowe środki fiskalne wykorzystane przez nie w walce z Covid-19 zostaną wyłączone z oceny zgodności z regułami budżetowymi, zawarte zostało porozumienie, zgodnie z którym wszystkie kraje strefy euro będą mogły skorzystać z linii kredytowej w wysokości do 2% PKB. Potrzebnych może być jeszcze więcej bodźców, ale w połączeniu z już podjętymi środkami przez EBC może to, miejmy nadzieję, utorować drogę do ustabilizowania się gospodarki w drugiej połowie roku”.

Organizacja RICS zaprasza przedstawicieli branży z Europy do udziału w paneuropejskim seminarium internetowym World Built Environment Forum: „Wpływ pandemii COVID-19 na rynek budownictwa, nieruchomości i infrastruktury w Europie - A black swan or a grey rhino event?”, które odbędzie się 7 kwietnia w godz. 14.00-15.00. Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z PwC – Niemcy, Hollis Global - Holandia, Arcadis - Włochy, Newsec - Dania, Cocuzza & Associati (Włochy) oraz Altamira Asset Management - Cypr. 50% wkładu finansowego sponsorów zostanie przekazane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na walkę z wirusem COVID-19.

Uczestnicy webinarium skupią się na faktach, prognozach i szerokim obrazie bieżącej sytuacji, spróbują odpowiedzieć na pytanie o to, czego możemy nauczyć się z obecnego kryzysu, aby przygotować nas na kolejne w przyszłości? Na wstępie głos zabiorą główny ekonomista RICS, Simon Rubinsohn i Susanne Eickermann-Riepe FRICS, partner w PwC w Niemczech, a następnie uczestnicy panelu ekspertów ds. inwestycji oraz wyceny, reprezentujący sektory nieruchomości biurowych, handlowych i hotelowych, w tym Henri Vuong, dyrektor ds. badań i informacji rynkowych, INREV, Marcel de Boer FRICS, dyrektor Troostwijk Real Estate (Holandia), członek zarządu RICS Europe, Heinz Wehrle MRICS, partner zarządzający Horwath HTL (Szwajcaria).
 
Paneuropejskie Webinarium RICS
World Built Environment Forum

Wpływ pandemii COVID-19 na rynek budownictwa, nieruchomości i infrastruktury w Europie – A black swan or a grey rhino event?

Wtorek, 7 kwietnia 2020, 14:00 – 15:00 CET
Link do darmowej rejestracji w wydarzeniu