Grupa LCP kupiła kolejne 2 projekty typu Retail Park w Wieliczce i Łodzi

W drugiej połowie września LCP dokonało zakupu 2 Retail Parków o łącznej powierzchni dostępnej dla najemców 6,626 mkw.

Projekt w Wieliczce to lokalny park handlowy z przeznaczeniem na szybkie i wygodne codzienne zakupy. Zlokalizowany jest między ulicami Reformacką a Łąkową w pobliżu drogi 94 w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji McDonald’s. Jego strategiczne położenie wraz z dużym parkingiemm oraz oferą sklepów Rossmann, TEDi, Pepco,KiK, Media Expert i Biedronką jako operatorem spożywczym, stanowi ważny punkt na mapie dla mieszkańców miasta.

Drugi projekt w Łodzi to retail park mieszczący się przy ulicy Maratońskiej 111, który stanowi część kompleksu handlowego razem z supermaketem Netto.. Stanowi doskonałą propozycję dla mieszkańców pobliskich osiedli, którzy w wygodny i szybki sposób chcą zrobić codzienne zakupy. Nie bez znaczenia pozostaje dostępność dużego parkingu .

„Oba Parki Handlowe kupiliśmy dosłownie w kilka tygodni i świetnie wpisują się w strategię rozwoju LCP. Nadal poszukujemy nowych projektów handlowych, a także działek przeznaczonych pod handel oraz logistykę miejską, zwracając jednak uwagę na potencjał lokalizacji. Mamy ambitne plany zakupowe do końca roku 2021 oraz na rok 2022, w których to latach chcielibyśmy przeznaczyć na inwestycje 250 mln euro.” - podkreśla Katarzyna Szeleźnik, Acquisitions Director w LCP Properites.

LCP ciągle wzmacnia i pragnie ugruntowywać tym samym swoją pozycję wiodącego inwestora w tego typu projekty na rynku Polskim, a swoją strategią podkreśla długoterminowe zaangażowanie.