Działaj sPrawnie w eCommerce – Eversheds Sutherland Wierzbowski wspiera biznes w sieci

Pandemia znacząco utrudniła prowadzenie stacjonarnej działalności sprzedażowej i usługowej. Wielu przedsiębiorców  decyduje się na zmianę modeli biznesowych i na przeniesienie swojej działalności do sieci. Ci zaś, którzy od dawna działają w internecie teraz decydują się często na zmiany w zakresie sprzedawanych towarów czy usług. Tym bardziej istotne jest, by wszelkie działania podejmowane w sieci były zgodne z prawem i nie stanowiły ryzyka interwencji organów nadzoru.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom zespół Commercial kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski przygotował usługę o nazwie „Działaj sPrawnie w eCommerce”, w ramach której w tym wyjątkowym czasie oferuje wsparcie prawne w zakresie działań podejmowanych w sieci oraz innych sposobów zdalnego prowadzenia działalności.  

Kompleksowe doradztwo prawne w kanale e-commerce

Eksperci kancelarii doradzą w zagadnieniach prawnych związanych z tworzeniem i funkcjonalnością e-sklepów. Przeanalizują regulaminy sklepów internetowych oraz innych platform zdalnego oferowania produktów i usług w świetle obowiązujących regulacji, w szczególności przepisów z zakresu ochrony konsumentów oraz obowiązków podmiotów świadczących usługi drogą elektroniczną. Zweryfikują  zgodność polityk prywatności oraz sposobów pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych. Poddadzą analizie informacje o produktach i usługach, przekazywane w komunikatach elektronicznych. Pomogą przygotować regulaminy promocji i ocenią je w świetle zgodności z obowiązującymi przepisami.

Wsparcie dla przedsiębiorców przenoszących działalność do internetu 

Zespół kancelarii pomoże przygotować podstawową dokumentację regulacyjną wymaganą w relacjach z klientami, tj. regulamin sklepu, regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, politykę prywatności, politykę zwrotów. Udzieli wsparcia prawnego w związku z rejestracją domen oraz pozycjonowaniem strony. Zapewni pomoc w zakresie negocjowania i tworzenia umów z dostawcami rozwiązań IT czy agencjami reklamowymi).

Pomoc w ochronie marki w sieci

Przedsiębiorcy z jednej strony stają przed wyzwaniem dotarcia z ofertą do jak najszerszego grona odbiorców i wyróżnienia się w sieci na tle konkurencji. Z drugiej jednak proporcjonalnie wzrasta też skala nieuczciwych działań ze strony konkurentów rynkowych nakierowanych na wykorzystanie cudzej marki lub renomy przedsiębiorstwa we własnych działaniach promocyjnych. Kancelaria Eversheds Sutherland Wierzbowski zapewnia kompleksowe wsparcie we wszelkich aspektach prawnych związanych z promocją oraz ochroną marki na rynku online, a także z wymogami stawianymi przed branżą e-commerce przez organy ochrony konkurencji - wszystko przy uwzględnieniu zindywidualizowanych potrzeb oraz skali działania konkretnych klientów. Czytaj więcej >

Wsparcie w zakresie umów handlowych

Pandemia COVID-19 w dużym stopniu utrudniła wykonywanie dotychczasowych zobowiązań umownych. Przykładami są problemy z: dostarczeniem w ustalonym czasie towarów przez zamknięte granice, uzyskaniem odpowiednich podzespołów w czasie, gdy zamknięte są fabryki, czy też sama opłata czynszów najmu w galeriach handlowych. Brak wykonywania umów lub opóźnienia w tym zakresie mogą powodować negatywne konsekwencje dla wielu firm. Dlatego istotne jest, by prowadzić swój biznes zgodnie z możliwościami, jakie dają nam przepisy prawa lub postanowienia konkretnych umów. W tym szczególnym czasie kancelaria oferuje wsparcie prawne w zakresie weryfikacji umów i ich postanowień, by pomóc przedsiębiorcom odnaleźć się w nowej rzeczywistości gospodarczej. Czytaj więcej >