Cushman & Wakefield zaprasza na konferencję „Co-living – nowa era na inwestycyjnym rynku nieruchomości w Polsce”.

Już 3 marca, w warszawskiej Elektrowni Powiśle międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zaprezentuje swój autorski raport o współdzieleniu przestrzeni i jego wpływie na nieruchomościowy rynek inwestycyjny w Polsce.

Podczas spotkania, dedykowanego głównie deweloperom, inwestorom, przedstawicielom banków i mediom, eksperci z branży zgłębią kwestie dotyczące ekonomii współdzielenia, finansowania nieruchomości alternatywnych oraz podatków, związanych z inwestowaniem w co-living w Polsce.

Tematem przewodnim raportu jest co-living, czyli dzielenie przestrzeni, zainteresowań i wartości przy uwzględnieniu możliwości finansowych osób wspólnie zamieszkujących daną nieruchomość. To trend, który w Stanach Zjednoczonych i w Europie zachodniej zdążył się już zadomowić, natomiast w Polsce dopiero raczkuje, przez co stanowi ogromny potencjał wzrostu.

 „Zmiany demograficzne i kulturowe, postęp technologiczny, coraz większa świadomość konsumentów dotycząca ochrony środowiska, a także motywy finansowe mają wpływ na rosnące zainteresowanie co-livingiem w Polsce. Elastyczność, mobilność, brak zobowiązań to tylko niektóre zalety tej formy zamieszkiwania. Szczególną rolę odgrywa tu również możliwość stworzenia mini społeczności, a także poczucie przynależności do niej i brak poczucia osamotnienia. Przestrzenie co-livingowe niezależnie od tego, do jakiej grupy docelowej są adresowane, mają jedną wspólną cechę – zamiast własności oferują wynajem powierzchni mieszkalnej ograniczonej do minimum na rzecz rozbudowanych przestrzeni wspólnych, bogatej oferty udogodnień i usług dodatkowych” – zaznacza Małgorzata Dziubińska, Associate Director, Consulting & Research, Cushman & Wakefield.

W raporcie poruszone są kwestie związane z różnymi grupami wiekowymi wynajmujących, w tym senior housing, student housing i współdzielenie dla młodych profesjonalistów. Sprostanie zróżnicowanym oczekiwaniom klientów wynikającym z różnic pokoleniowych jest dużym wyzwaniem dla rynku nieruchomości. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące, między innymi: inwestowania w nieruchomości współdzielone, finansowania przestrzeni tego typu oraz możliwości rozwoju tego segmentu nieruchomości w Polsce.

Raport zaprezentują Małgorzata Dziubińska oraz Katarzyna Lipka-Nawrocka z działu badań i doradztwa w Cushman & Wakefield. Panel, poświęcony alternatywnym inwestycjom, poprowadzi Mira Kantor-Pikus, Partner w dziale rynków kapitałowych w Cushman & Wakefield.

Oficjalnymi partnerami raportu i wydarzenia są ORPEA Polska, Vonder oraz Golub GetHouse.

Spotkanie odbędzie się w Sali Chillout Zone, Biuro White Star w warszawskiej Elektrownia Powiśle 3 marca 2020 w godzinach 9:00 – 13:00

Wydarzenie jest bezpłatne, obecność możliwa po zarejestrowaniu się przez formularz:
>> //info.cushmanwakefield.com/coliving2020

Keywords Cushman & Wakefield