Aktualności

2022-08-03

Linklaters doradza Iberdrola przy nabyciu projektów wiatrowych i słonecznych w Polsce

Kancelaria Linklaters doradzała Iberdrola, globalnemu liderowi w obszarze energetyki odnawialnej, przy nabyciu projektów wiatrowych i słonecznych położonych w Polsce, o łącznej mocy 98 megawatów (MW). Sprzedającym jest Augusta Energy, joint venture pomiędzy spółką zależną GreenVolt, V-ridium Power Group oraz KGAL.

Więcej...
2022-08-03

Savills zarządcą Widok Towers

Widok Towers, najbardziej centralnie położony wieżowiec w Warszawie, ma nowego zarządcę. Właściciel obiektu, niemiecki fundusz Commerz Real AG powierzył zarządzanie nieruchomością firmie doradczej Savills, tym samym rozwijając wieloletnią współpracę przy budynkach Tulipan House i Millennium Park A.

Więcej...
2022-08-03

Plany rządu dotyczące zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę

Znamy już plany rządu dotyczące zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia w tej sprawie na rok 2023. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, o których piszemy poniżej.

Więcej...
2022-08-03

Kancelaria White & Case doradzała R.Power przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do EBOiR

Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz R.Power, wiodącego niezależnego producenta energii słonecznej w Polsce, przy emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej 80 mln PLN skierowanej do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz przy podpisaniu z EBOiR rządzonej prawem angielskim umowy ramowej.
 

Więcej...
2022-08-02

Portfel Polaków po pandemii: Ponad połowa z nas ostrożniej podchodzi do finansów

Niemal co czwarty Polak deklaruje, że po pokryciu stałych miesięcznych wydatków, na koncie zostaje im jeszcze znacząca suma pieniędzy – wynika z badania Kantar wykonanego na zlecenie IPF Group, właściciela Provident Polska. Jednocześnie zaledwie co piąty respondent jest w stanie co miesiąc zaoszczędzić stałą kwotę.

 

Więcej...
2022-08-02

Popyt na krakowskim rynku biurowym najwyższy wśród miast regionalnych

W I półroczu 2022 r. popyt na krakowskim rynku biurowym osiągnął 109 000 m kw., co stanowi 70% wolumenu z całego 2021 r. i przekłada się na wzrost rok do roku o 44%. Zgodnie z prognozami Savills, w najbliższym czasie spodziewany jest stopniowy wzrost czynszów, na który wpłyną rosnące koszty budowy oraz wysoka inflacja.

Więcej...
2022-08-02

Taylor Wessing doradzał MLP Group przy emisji obligacji

Warszawski zespół kancelarii Taylor Wessing świadczył kompleksowe doradztwo prawne na rzecz jednego z wiodących deweloperów powierzchni logistycznych i produkcyjnych, MLP Group S.A., w związku z kolejną publiczną ofertą obligacji oraz wprowadzeniem ich do alternatywnego systemu obrotu Catalyst.
 

Więcej...
2022-08-02

Pomimo podwyżek spada odestek pracowników odczuwających satysfakcję z otrzymywanego wynagrodzenia

Obecna sytuacja na rynku nie jest łatwa dla pracodawców. Do wysokich oczekiwań pracowników dochodzą bowiem rosnące obawy o sytuację gospodarczą. Wyzwaniem jest zatem nie tylko utrzymanie wysoko wykwalifikowanych kadr, lecz również stworzenie strategii wynagrodzeń, która pozwoli efektywnie budować zespoły w obliczu rosnących kosztów prowadzenia działalności. Jak wynika z najnowszego raportu Hays Poland, mimo że 83 proc. firm przeprowadziło podwyżki w pierwszej połowie roku, zaledwie 37 proc. specjalistów i menedżerów deklaruje zadowolenie z otrzymywanego wynagrodzenia.

Więcej...
2022-08-02

Rosnąca rola czynników ESG w wycenach przedsiębiorstw

Czynniki ESG w wycenie przedsiębiorstw przestają być kwestią teoretycznych rozważań, a zaczynają oznaczać realną potrzebę wynikającą ze zmian w naszym otoczeniu. Przewidywanie związanych z nimi szans i zagrożeń jest obecnie przedmiotem zainteresowania nie tylko zarządów spółek, ale i inwestorów. Odpowiednie zarządzanie ryzkiem i możliwościami rozwoju zmniejsza ryzyko inwestycyjne, otwiera spółki na nowe możliwości wzrostu i podnosi ich odporność na zmiany w środowisku geopolitycznym i  regulacyjnym.

Więcej...
2022-08-01

KPMG wzmacnia kompetencje doradcze w zakresie Data Science i sztucznej inteligencji

Do KPMG w Polsce dołączył Łukasz Dylewski, który jako Dyrektor i Data Science Leader jest odpowiedzialny za doradztwo oraz tworzenie rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i zaawansowaną analitykę danych. KPMG systematycznie poszerza ofertę usług wspierających firmy w procesie cyfrowej transformacji.
 

Więcej...