Aktualności

2022-06-29

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa została Partnerem Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2022 (#TOB2022)!

Prowadzenie biznesu zgodnie z najwyższymi standardami, w tym środowiskowymi i społecznymi jest bardzo ważną postawą zarówno dla nas, jak i naszych członków. Dlatego, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa została Partnerem 8. edycji Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu (#TOB2022) organizowanego przez CSRinfo.

Więcej...
2022-06-29

Astrum Business Park zarządzane przez Cushman & Wakefield

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield objęła zarządzanie kolejnym obiektem. Tym razem jest to Astrum Business Park będący częścią portfela WOOD & Company.

Więcej...
2022-06-29

W Polsce 60 proc. konsumentów ocenia, że podwyżki cen nie do końca odzwierciedlają skalę inflacji

W czerwcowej edycji badania Global State of the Consumer Tracker, opracowanego przez firmę doradczą Deloitte, widać wyraźnie, że po okresie, gdy wojna w Ukrainie generowała poważne obawy dotyczące sfery politycznej czy społecznej, teraz na pierwszy plan wybija się niepewność finansowa – tak deklaruje 63 proc. ankietowanych w Polsce. Z drugiej strony jednak, choć obawy inflacyjne na świecie nadal powoli rosną – odsetek respondentów z Polski zaniepokojonych wzrostem cen spadł o 3 p.p. i jest o 5 p.p. mniejszy niż średnia globalnie.

Więcej...
2022-06-29

Raport GBCI 2022: Polska dziesiątym Państwem na świecie i czwartym w Europie, w którym najtrudniej prowadzić biznes

Wychodzenie z Covid-19, wzrost bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zwiększenie roli ESG będą miały istotny wpływ na globalny krajobraz biznesowy i środowisko regulacyjne w najbliższych miesiącach.

Więcej...
2022-06-29

Najnowsza edycja Mapy Powierzchni Magazynowych przygotowana przez Cushman & Wakefield już dostępna

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała aktualną mapę powierzchni magazynowych, która ilustruje popularne lokalizacje oraz natężenie powierzchni magazynowych w poszczególnych województwach i na największych rynkach w Polsce. 

Więcej...
2022-06-28

Bank Pekao i Pekao Investment Banking po raz szósty najlepszym bankiem inwestycyjnym według magazynu Global Finance

Bank Pekao oraz Pekao Investment Banking po raz szósty zdobyły tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Polsce przyznawany przez magazyn Global Finance.

Więcej...
2022-06-27

News from Poland – Business & Law, odcinek 21: Rozwiązywanie sporów z dziedziny IT za pomocą arbitrażu

W najnowszym odcinku Jakub Barański z praktyki postępowań sądowych i arbitrażowych odpowiada na pytanie, dlaczego arbitraż jest rozwiązaniem rosnącej liczby sporów związanych z IT.
 

Więcej...
2022-06-27

Wille Tercja w Konstancinie-Jeziornie, czyli jak tchnąć życie w obiekt mieszkaniowy z historią

Trzy apartamentowce przy ul. Dworskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą kupił i zrewitalizował krakowski inwestor Mix Group. Wille Tercja prezentują się w nowej luksusowej odsłonie.

Więcej...
2022-06-24

Debata o przyjaznej dla ludzi i środowiska przedsiębiorczości podczas Światowego Forum Miejskiego

Santander Bank Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa zapraszają do udziału w debacie „Wspieranie zielonej przedsiębiorczości na szczeblu lokalnym”, która odbędzie się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.
 

Więcej...
2022-06-24

Kancelaria White & Case doradzała na rzecz Grupy Pracuj w związku z przejęciem niemieckiej spółki softgarden e-recruiting1

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case doradzała spółce Grupa Pracuj S.A. przy nabyciu niemieckiej spółki softgarden e-recruiting GmbH za kwotę ok. 118 milionów EUR. Finalizacja transakcji przewidywana jest do końca czerwca 2022 roku.

Więcej...