Media partner
REJESTRACJA

Organiser

Mazars

Location

Online

This event is online.

Category

Upcoming events

Date

18 April 2023
Expired!

Time

11:00 - 12:30

Cost

Free

Media partner Webinar CSRD: regulacje, ich wpływ i wyzwania, jakie stawiają przed przedsiębiorstwami

5 stycznia 2023 r. weszła w życie dyrektywa o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD – Corporate Sustainability Reporting Directive). 

W związku z tym The European Confederation of Directors Associations (dalej ecoDa) oraz Mazars organizują serię dwóch webinariów, których celem jest zapoznanie przedstawicieli firm z nowymi wymogami CSRD oraz odpowiedzialnością związaną z prowadzeniem biznesu i wpływem tej działalności na klimat i środowisko.

Dyrektywa CSRD podkreśla znaczenie oraz uporządkowuje zasady dotyczące informacji społecznych, środowiskowych oraz gospodarczych, które spółki będą musiały raportować, zwłaszcza poprzez opracowanie jednego obowiązkowego standardu raportowania informacji niefinansowych tj. Europejskich Standardów Zrównoważonego Raportowania (ESRS). CSRD wprowadza również nowe wymogi w zakresie atestacji informacji niefinansowych.

Zrozumienie zmian jakie wprowadza nowa dyrektywa CSRD, jest kluczowe, z uwagi na to, że znacząco rozszerza grupę spółek, które mają obowiązek raportowania niefinansowego. Do tej pory obowiązki raportowe w zakresie zrównoważonego rozwoju dotyczyły jedynie około 12 tysięcy firm zobowiązanych na gruncie obecnie obowiązującej dyrektywy NFRD (Non-Financial Reporting Directive). Po wejściu w życie CSRD, szacuje się, że te obowiązki będą dotyczyć około 50 tysięcy firm w Unii Europejskiej.

Aby umożliwić członkom zarządów, ale także wszystkim osobom, które będą teraz zaangażowane w proces raportowania niefinansowego zgodnie z CSRD, właściwe zrozumienie i przekazać praktyczne wskazówki dotyczące stosowania nowych przepisów w roku obrotowym 2024, Mazars we współpracy z ecoDa zebrały doświadczonych ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat nowych przepisów, a także przedstawią praktyczne działania jakie będą musiały podjąć przedsiębiorstwa, żeby odpowiednio przygotować się do wdrożenia dyrektywy.

Co prawda proces wdrożenia wymogów CSRD do porządku prawnego w poszczególnych krajach jeszcze trwa, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi nowej dyrektywy.

Dołącz do nas podczas serii dwóch webinarów i dowiedz się więcej! 

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r

Wtorek, 18 kwietnia 2023 r.