Law
Rejestracja

Organiser

ICT Future
British Polish Chamber of Commerce
Email
portal@bpcc.org.pl

Location

Online

This event is online.

Category

Date

20 February 2024
Expired!

Time

10:30 - 12:30

Cost

Free

Law Sygnaliści – jak zabezpieczyć dane i informacje zawarte w zgłoszeniach

Z najnowszych doniesień wynika, że tzw. ustawa o sygnalistach może wejść w życie jeszcze w tym kwartale. Co to oznacza dla Was?

Firmy zatrudniające więcej niż 50 pracowników muszą wdrożyć odpowiednie procedury dotyczące przyjmowania zgłoszeń o nieprawidłowościach wewnątrz organizacji. Ustawa zobowiązuje pracodawców do zachowania poufności zgłoszeń. Wydaje się jednak, że nie trzeba do tego zachęcać. W interesie każdej firmy jest rozwiązywanie problemów wewnętrznie ze ścisłym ograniczeniem grona osób, które mają wiedzę na temat nieprawidłowości oraz pełnym przekonaniem, że treść zgłoszenia nie wyjdzie poza ten krąg.

Problemem zatem nie jest to, aby kogoś przekonywać, że sposób przyjmowania musi być poufny, lecz sam proces zabezpieczenia danych i informacji zawartych w zgłoszeniu.

Dlatego zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar Sygnaliści – jak zabezpieczyć dane i informacje zawarte w zgłoszeniach, który odbędzie się we wtorek 20 lutego o godz. 10.30.

 

ZAPISZ SIĘ (link: https://zapis.specfile.pl/20022024 )

 

Agenda wydarzenia:

  1. Ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa – nowe obowiązki dla podmiotów prawnych w sektorze publicznym i prywatnym
  2. Kanał do zgłaszania naruszeń – poufny, czyli jaki?
  3. Zabezpieczania ryzyk związanych z tematyką sygnalistów dla pracodawców i osób obsługujących kanały sygnalistów – na jakie elementy systemu zwrócić szczególną uwagę

 

O webinarze:

Ochrona poufności tożsamości osób dokonujących zgłoszenia będzie przedstawiona jako krytyczny element całego procesu, wymagający starannego podejścia zarówno w kontekście technologicznym, jak i proceduralnym. Webinar ma na celu wyposażenie uczestników w niezbędną wiedzę i narzędzia do zapewnienia poufności oraz bezpieczeństwa informacji związanych ze zgłaszaniem naruszeń prawa. Skupimy się na aspektach technicznych i organizacyjnych, które powinny charakteryzować kanały do zgłaszania naruszeń, aby zagwarantować ochronę tożsamości osób zgłaszających oraz osób trzecich wymienionych w zgłoszeniach. Rozważane będą najlepsze praktyki związane z utrzymaniem anonimowości i poufności zgłoszeń. Uczestnicy dowiedzą się, na jakie elementy systemu należy zwrócić szczególną uwagę, aby minimalizować ryzyko wycieku danych i informacji.

 

Organizatorami wydarzenia są ICT Future i Brytyjsko-Polska Izba Handlowa.

Spotkanie poprowadzi mec. Katarzyna Abramowicz, radczyni prawna, CEO Sygnanet, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży LegalTech, RegTech i cybersecurity.