Tax & finance
REJESTRACJA

Organiser

Rödl & Partner

Location

Rödl & Partner - Wrocław
św. Mikołaja 19, Wrocław, Poland
Category

Weather

Clear
Clear
18 °C
Wind: 4 KPH
Humidity: 83 %
Feels like: 18 °C

Date

15 February 2024
Expired!

Time

10:00 - 12:30

Cost

Free

Tax & finance Podatkowe zamknięcie roku 2023

 

Na co zwrócić uwagę, aby bezpiecznie i skutecznie dopełnić formalności związanych z zamknięciem roku podatkowego i sporządzeniem odpowiednich dokumentów do władz skarbowych? 

Zapraszamy na śniadanie podatkowe, na którym nasi eksperci bliżej omówią najważniejsze kwestie związane z podatkowym zamknięciem roku 2023, w tym ważne zagadnienia z perspektywy płatnika PIT.

Na spotkaniu poruszone zostaną również rozliczenia transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi w kontekście korekty cen transferowych (tzw. TP adjustment).

Omówimy także kwestie dokumentacyjne, istotne przy rozliczaniu tzw. podatku u źródła oraz formalności związane z raportowaniem schematów podatkowych. Ponadto wyjaśnimy obowiązki związane z BDO (rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami) oraz mechanizmem CBAM.
Spotkanie będzie szczególnie wartościowe dla dyrektorów finansowych, głównych księgowych, osób odpowiedzialnych za finanse w przedsiębiorstwie jak i specjalistów ds. podatków.

Prelegenci:

Agnieszka Gliwińska, Rödl & Partner Wrocław
Paulina Janka, Rödl & Partner Wrocław

Hourly Schedule

Agenda

10.00 - 11.00
Część I
przychody i koszty podatkowe na przełomie roku, NKUP, ulgi, faktury korygujące, korekta cen transferowych
11.00 - 11.30
Networking przy kawie i przekąskach
11.30 - 12.20
Część II
koszty finansowania dłużnego w ujęciu rocznym, odliczanie straty z lat ubiegłych, PPD, WHT, hipotetyczne odsetki od kapitału własnego, ulga na złe długi
X