Events

Organiser

British Polish Chamber of Commerce
Email
portal@bpcc.org.pl
Aga Podgajna Architects
cmT.

Location

cmT.
Chmielna 132/134, Warsaw, Poland
Category

Weather

Cloudy
Cloudy
21 °C
Wind: 13 KPH
Humidity: 66 %
Feels like: 21 °C

Date

28 February 2023
Expired!

Time

09:30 - 12:30

Cost

Free

Events Kolektywne działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta; współpraca sektora prywatnego i publicznego przy tworzeniu nowych lokalizacji na mapie Warszawy

Dynamiczny rozwój Warszawy nie tylko kształtuje estetykę miasta lecz przede wszystkim wpływa na funkcjonowanie stolicy i sposób życia jej mieszkańców i użytkowników. Warszawę przyszłości otwartą i inkluzywną tworzymy wspólnie.

Za sukces nowych inwestycji rzutujących na atrakcyjność miast, wzrost ekonomiczno-społeczny, tworzenie nowych miejsc pracy, osiedli mieszkalnych i przestrzeni na miarę XXI wieku, odpowiadają wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego; deweloperzy, władze lokalne, urzędnicy, mieszkańcy, architekci, konsultanci czy projekt managerowie. Konieczność otwartego dialogu i współpracy wydaje się być kluczem do sukcesu; – znalezienia odpowiedniego i odpowiedzialnego balansu pomiędzy ekonomią inwestycji a budową miastotwórczych projektów, z których wszyscy możemy być dumni.

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz cmT. zapraszają serdecznie przedstawicieli sektora publicznego, inwestorów, pracodawców, konsultantów ds. nieruchomości i wszystkich innych zainteresowanych uczestników procesów inwestycyjnych do debaty na temat poszczególnych ról i kolektywnego działania by wspólnie tworzyć miejsca wychodzące naprzeciw oczekiwaniom przyszłych użytkowników i odpowiadające na wyzwania naszych czasów.

Czym jest dobry projekt? Jaka jest definicja udanej inwestycji dla poszczególnych uczestników procesu inwestycyjnego? Chcemy wspólnie zastanowić się czego oczekujemy od nowych inwestycji; czy stawiamy na projekty mix-use? Co z inwestycjami typowo biurowymi? i po co nam Placemaking?

Jakie narzędzia czy procedury są dla nas dostępne umożliwiające dialog, współprace i wzajemne wsparcie? Z czym dla poszczególnych uczestników procesu wiąże się największe ryzyko? Czego podczas procesu inwestycyjnego oczekujemy od siebie nawzajem?

Liczymy na otwartą i ożywioną dyskusję, poprzedzoną debatą panelową reprezentantów kluczowych podmiotów w procesie inwestycyjnym.

Hourly Schedule

Agenda

09.30 - 10.00
Rejestracja i poranna kawa
10.00 - 10.10
Wprowadzenie i powitanie gości w imieniu gospodarza spotkania
cmT
10.10 - 10.30
„WARSZAWA POLICENTRYCZNA. Jak uzyskać wygodną lokalność”
Monika Konrad – Zastępczyni Dyrektorki Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy
10.30 - 10.40
Przykład z Warszawy
Fabryka Norblina – przykład mix use: Kinga Nowakowska, Dyrektor Operacyjny Capital Park Group
10.40 - 11.00
Przykłady/praktyki z Wielkiej Brytanii
Aga Podgajna Architekci – przestawienie kilku projektów z UK oraz narzędzia inicjujące dialog – strategie urbanistyczne, masterplany, tworzenie design codes, pre-application consultations, public enquiries, planning procedures, meanwhile use
11.00 - 11.30
Dyskusja panelowa
wszyscy prelegenci; Urząd Miasta, cmT., Capital Park Group, Aga Podgajna Architekci, Syrena Real Estate TBD- moderacja Michael Dembinski
11.30 - 12.00
Otwarta dyskusja
wnioski i podsumowanie
12.00 - 12.30
Networking
X