Interaktywne warsztaty dot. przeciwdziałania mobbingowi: Zasady prewencji i postępowania
Zapraszamy na interaktywne seminarium dotyczące przeciwdziałania mobbingowi. Omówimy najnowsze orzecznictwo i dobre praktyki dotyczące polityk prewencji oraz prowadzenia postępowań wyjaśniających. Szeroką możliwość interakcji zapewni forma warsztatów z wykorzystaniem casusu, przygotowanym sondażem quizowym, możliwością zadawania pytań za pośrednictwem funkcji Q&A na platformie szkoleniowej oraz szansą na wymianę doświadczeń.
Prelegenci:
Monika Krzyszkowska-Dąbrowska jest radcą prawnym, uznaną na rynku ekspertką w dziedzinie prawa pracy z ponad 20-letnim doświadczeniem obejmującym m.in. przygotowywanie i negocjowanie dokumentów z zakresu prawa pracy, doradztwo przy zatrudnianiu, w tym zwłaszcza kadry menadżerskiej, zwolnieniach indywidualnych oraz grupowych, delegowaniu pracowników, wszelkich bieżących sprawach pracowniczych, strukturyzowaniu pracy zdalnej jak również szerokie spektrum restrukturyzacji, doradza w sprawach dot. mobbingu i dyskryminacji, prowadzenia postępowań wyjaśniających. Jest autorką wielu publikacji, w tym również komentarza do kodeksu pracy oraz praktycznego przewodnika dot. pracy zdalnej (Wolters Kluwer 2020).
Łukasz Burakowski jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie pracy. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie obejmujące szerokie spektrum zagadnień z zakresu prawa pracy, w tym kwestie związane m.in. z transferem pracowników, przygotowywaniem, negocjowaniem i rozwiązywaniem umów z kluczowymi pracownikami i menadżerami, a także innych dokumentów z zakresu prawa pracy, wdrażaniem regulaminów i polityk HR, delegowaniem pracowników, pracą zdalną oraz tworzeniem Pracowniczych Programów Emerytalnych i Pracowniczych Planów Kapitałowych. Zajmuje się również bieżącym doradztwem pracowniczym oraz posiada bogate doświadczenie w procesach due diligence w zakresie analizy wszelkiego rodzaju dokumentów prawnopracowniczych.
Katarzyna Wieczorek jest doktorantką na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. Specjalizuje się w obszarze prawa pracy i prawa UE. Swoją pracę doktorską pisze nt. transgranicznego przejścia zakładu pracy w UE. Jest zaangażowana w dwa projekty badawcze Narodowego Centrum Nauki dotyczące negocjowania układów zbiorowych oraz transgranicznych porozumień ramowych. Uczestniczy w badaniach prawnych due diligence w części dotyczącej prawa pracy oraz kwestii indywidualnego prawa pracy, w tym rozwiązywania umów z pracownikami, spraw mobbingowych, umów o pracę, regulaminów wynagradzania i premiowania, czy ustalenia stosunku pracy. Ma doświadczenie w zakresie wspierania zespołu migracyjnego, gdzie zajmowała się zezwoleniami na pracę oraz pobyt cudzoziemców spoza UE.
Hourly Schedule
- Powitanie gości, wstęp do zagadnienia
- Michael Dembinski, główny doradca BPCC
- Prawne wymogi i oczekiwania co do zasad prewencji mobbingu oraz ich znaczenie
- Casus: czy ogłoszenie polityki antymobbingowej wystarczy?
- Dyskusja
- Skuteczność środów zapobiegawczych – wymagane standardy
- Casus: zgłoszenie mobbingu – co dalej?
- Dyskusja
- Prowadzenie postępowania wyjaśniającego – pułapki
- Najnowsze orzecznictwo
- Najczęstsze pytania i aktualne problemy
- Podsumowanie BPCC
- Sesja Q&A