Media partner
REJESTRACJA

Organiser

Bird & Bird

Location

Online

This event is online.

Category

Date

20 June 2023
Expired!

Time

10:00 - 11:30

Cost

Free

Media partner Generatywna sztuczna inteligencja a ryzyka prawne teraz i w kontekście planowanych regulacji

Generatywna sztuczna inteligencja to najgorętszy temat technologiczny ostatnich miesięcy. Są to narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, które generują różne treści, takie jak tekst, obrazy, kod programistyczny, wideo lub muzykę. Łączą one w sobie szereg narzędzi do tej pory stosowanych oddzielnie. Mogą zarówno przygotowywać teksty, jak i kod programistyczny, formuły Excela, przetwarzać dane w różnej postaci, przygotowywać streszczenia i tłumaczenia, edytować grafikę, czy wideo. Mogą być stosowane do automatyzacji szeregu czynności dotychczas wykonywanych manualnie.

Nic dziwnego, że coraz więcej firm albo już stosuje te rozwiązania albo zastanawia się na ich zastosowaniem. Są też jednak i takie, które dostrzegają więcej zagrożeń w korzystaniu z tych narzędzi niż korzyści. Narzędzia te nie są bowiem wolne od wad, z których największą wydaje się generowanie fikcyjnych treści mających pozór wiarygodności.

Kto ma rację? Czy lepiej poczekać, aż narzędzia te okrzepną i znajdziemy sposób na zarządzanie ryzykami z nimi związanymi czy też lepiej pozwolić pracownikom na eksperymenty z nimi w celu wypracowania przewagi konkurencyjnej? Jak oceniać ryzyka związane z generatywną AI? Kiedy ryzyka te będą minimalne, a kiedy wysokie? Od czego to zależy?

Dlaczego warto uczestniczyć?

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, podczas którego przedstawimy podstawowe zagadnienia związane z generatywną sztuczną inteligencją w kontekście prawnym, w tym zwłaszcza z perspektywy ochrony danych osobowych i prawa autorskiego.

Odpowiemy na poniższe pytania:

  • na jakim etapie są prace nad Rozporządzeniem UE o AI, które będzie regulowało systemy sztucznej inteligencji,
  • jak zarządzić ryzykiem prawnym związanym z korzystaniem z generatywnej AI,
  • jakie ograniczenia w korzystaniu z systemów generatywnej AI nakładają ich dostawcy,
  • jak możemy wykorzystywać rezultaty korzystania z generatywnej AI,
  • jakie są ograniczenia w doborze danych do treningu własnych modeli generatywnej AI,
  • jaka jest odpowiedzialność osób korzystających z rezultatów działania generatywnej AI,
  • czy i kogo musimy informować o korzystaniu z systemów generatywnej AI.

Do kogo skierowane jest seminarium?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem w organizacji, przedstawicieli działów prawnych, działów HR, a także osoby zastanawiające się nad wykorzystaniem narzędzi generatywnej AI w swoich organizacjach, zwłaszcza do sprzedaży, świadczenia usług, wsparcia klientów, zakupów lub w ramach działów IT.

Prelegenci:

Spotkanie poprowadzą prawnicy z kancelarii Bird & Bird: Tomasz ZalewskiPaweł LipskiKuba RuizMarta Kwiatkowska-CylkeAleksandra CywińskaIzabela Tarłowska.

 

Hourly Schedule

Program

10.00 - 10.15
Wprowadzenie: krótka historia AI i jej regulacji
10.15 - 10.30
Generatywna sztuczna inteligencja w kontekście proponowanych przepisów AI Act, relacja pomiędzy modelami podstawowymi a systemami ogólnego przeznaczenia
10.30 - 10.45
Zarządzanie ryzykiem korzystania z generatywnej AI w organizacji z perspektywy ochrony informacji, umownej, danych osobowych i prawa autorskiego
10.45 - 11.00
Jak przygotowywać wytyczne dotyczące korzystania z narzędzi generatywnej AI
11.00 - 11.30
Pytania i odpowiedzi